اخبار حوزه انرژی در آذر سال 1394

اصلاح ساختار مصرف انرژی ۶۰۰ هزار موتور خانه خانگی، دولتی و صنعتی

برای تحقق این امر در مرحله اول ساختار مصرف انرژی ۵۰۰ هزار موتورخانه خانگی و ۱۰۰ هزار موتورخانه تجاری و دولتی اصلاح می‌شود .

آینده‌پژوهی فناوریهای ذخیره‌سازی انرژی

سیستمهای ذخیره انرژی نقش مهمی در ورود جایگزینهای سوختهای فسیلی به سبد حاملهای انرژی داشته و می توانند قابلیت اطمینان عرضه الکتریسیته و رساندن آن را به کاربران جدید بهبود دهند.

دامنه پیامدهای شدت انرژی فقط به حوزه اقتصاد معطوف نمی‌شود، بنابراین فرهنگسازی برای صرفه‌جویی درزمینه

آلودگی هوا که هم اکنون یکی از عمده ترین مشکلات شهر تهران است، به عنوان یک پیامد خارجی منفی هزینه هایی را بر اقتصاد کشور تحمیل می کند.

رفع چالش شدت انرژی درگرو فرهنگسازی و بهبود صنایع انرژی بر است

دامنه پیامدهای شدت انرژی فقط به حوزه اقتصاد معطوف نمی‌شود، بنابراین فرهنگسازی برای صرفه‌جویی درزمینهٔ استفاده از انرژی و بهبود تجهیزات انرژی بر، مهمترین راهکارها برای رفع این چالش ارزیابی می‌شود.

تولید برق از امواج دریا

مراغه - ایرنا - دستگاه تولید برق از انرژی امواج دریا با استفاده از مبدل هیدرومکانیکی توسط استادیار دانشگاه آزاد اسلامی مراغه طراحی و ساخته شد.

فراخوان شناسایی و ارزیابی کیفی تولیدکنندگان و تامین کنندگان طرح برق دار کردن چاه های کشاورزی

اجرای طرح برق دار کردن چاه ها و تلمبه های آب کشاورزی توسط شرکت های واجد شرایط "تولیدکنندگان و تامین کنندگان" اقلام و کالاهای مورد نیاز

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: حرکت نزولی استفاده از سوختهای فسیلی آغاز شده است

با برنامه‌ریزیهای انجام شده در دولت یازدهم حرکت نزولی استفاده از سوختهای فسیلی بویژه در نیروگاهها که عمده ترین منابع تولید کننده کربن هستند، آغاز شده است.

اهمیت استراتژیک گاز طبیعی و لزوم مدیریت و اصلاح الگوی مصرف

امروزه نه تنها توسعه، بلکه ادامه زندگی نیز نیازمند انرژی است. در جهان امروز تامین انرژی از طریق حاملهای متنوع چون نفت، گاز، فرآورده های حاصل از آن و انرژیهای تجدیدپذیر صورت می گیرد.

بازگشت ٣٠ درصد سرمایه گذاری شرکتهای اسکو در سال نخست

این میزان سرمایه گذاری معادل هزینه انرژی مصرفی در یک سال است.

"همایش اندازه‌گیری و صحه‌گذاری و کاربردهای آن در طرح‌های بهینه‌سازی" امروز 23 آذر ماه امسال با حضور

روش های اندازه گیری و صحه گذاری(M&V) تنها راه اندازه گیری میزان صرفه جویی

همایش "اندازه‌گیری و صحه‌گذاری و کاربردهای آن در طرح‌های بهینه‌سازی"

هدف از این همایش آشنایی این صاحب‌نظران با پتانسیل کارایی انرژی و نقش اندازه‌گیری و صحه‌گذاری در طرح‌های بهینه‌سازی و نیز قراردادهای مبتنی بر عملکرد است.

آیین نامه اجرایی ٢ ماده قانون اصلاح الگوی مصرف تصویب شد

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از تصویب آیین نامه اجرایی مواد ٤ و ٧ قانون اصلاح الگوی مصرف خبر داد.

انرژی هوشمند و پیوستن به پایداری

هرچند که اینترنت به این معنی است که ما می توانیم به سرعت اطلاعاتی راجع به هر موضوعی پیدا کنیم، با این حال، چیزی وجود دارد که از بسیاری از مردم آنرا نادیده می گیرند .

با اجرای طرح پیمایش انجام شده است ثبت ١٠درصدی کاهش مصرف گازوییل بخش حمل و نقل خراسان جنوبی

اجرای طرح پیمایش درخراسان جنوبی، مصرف گازوییل این منطقه را در دوماه گذشته (مهر و آبانماه) نسبت به مدت مشابه پارسال، ١٠ درصد کاهش داده است.

در دیدار وزیر امور شرکتها و نوآوری سوئد؛ در دیدار وزیر امور شرکتها و نوآوری سوئد؛

وزیر نفت کشورمان، بهینه سازی مصرف انرژی، پتروشیمی و ساخت ماشین آلات و تجهیزات را مهمترین زمینه های همکاری میان ایران و سوئد بیان کرد.

وزیر راه وشهرسازی: صرفه‌جویی روزانه ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل با تخصیص سوخت براساس پیمایش

وزیر راه و شهرسازی از صرفه‌جویی روزانه ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل در آبان‌ماه با اجرای تخصیص سوخت براساس پیمایش ناوگان حمل و نقل عمومی : منافع حاصل از صرفه‌جویی باید به خود صنعت حمل و نقل برگردد.

لزوم توسعه سیستمهای خورشیدی نیروگاهی

توسعه استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر برای تولید انرژی الکتریکی در کشور ما بسیار مفید است

با اجرای طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش مصرف گازوییل بخش حمل و نقل منطقه گلستان ١٣درصد کاهش یافت

مصرف گازوییل بخش حمل و نقل منطقه گلستان با اجرای طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش ١٣ درصد کاهش داشته است.

حضور نمایندگان 25 کشور در همایش بین المللی پتروشیمی ایران/سفر نمایندگان شرکت آمریکایی به تهران

معاون مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی گفت : دوازدهمین همایش بین المللی پتروشیمی ایران با حضور نمایندگان 25 کشور، هفته آینده در تهران برگزار می شود که نمایندگان یک شرکت آمریکایی نیز حضور خواهند داشت.

خشکسالی شدید 45کشور را تهدید می کند/ ایران در رتبه چهارم هشدارها

کشور جهان در معرض خشکسالی شدید هستند و در صورت عدم ذخیره منابع آبی دچار بحران کشاورزی و دامداری می شوند. ایران در رتبه چهارم این هشدار قرار دارد.

مقام ارشد شرکت پرویی: چشم انداز سرمایه گذاری در صنعت نفت ایران روشن است

مدیر توسعه کسب و کار شرکت بین المللی پلاس پترول پرو گفت: صنعت نفت بازار پیچیده ای دارد، اما سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز ایران از چشم انداز روشنی برخوردار است.

روی آوردن شرکت های نفتی ژاپن به ادغام از ترس ورشکستگی

تازه ترین بررسی ها حاکی است که شماری از شرکت های نفتی و پالایشگاه های ژاپن به منظور جلوگیری از افزایش زیان های مالی و ترس از ورشکستگی در حال ادغام شدن با یکدیگر هستند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تعهد مشترک همه کشورهاست

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر مانند خورشید، باد و بهینه سازی مصرف سوخت اهمیت فوق‌العاده‌ای در شرائط کنونی دارد، گفت: کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای تعهد مشترک همه کشورهاست

معاون اول رئیس جمهوری ابلاغ کرد وظایف دستگاههای اجرایی در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای

هیئت وزیران مقرر کرد همه دستگاههای اجرایی موظف به اجرای اقدامهای مربوط در برنامه مشارکت ملی در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای در حدود اعتبارات مصوب هستند.

ایزو 50000- استانداردهای بین‌المللی سیستم مدیریت انرژی

مدیریت انرژی را می‌توان استفاده صحیح و کارا از انرژی به منظور دستیابی به بیشترین سود با کمترین هزینه در جهت افزایش موقعیت رقابتی در بازار دانست.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت: فناوریهای جدید، مناسبات بین المللی را تغییر می دهد

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: چهار فناوری اطلاعاتی و ارتباطاتی در طول یک دهه آینده، مناسبات بین المللی را تغییر می دهد و بسیاری از ساختارها را در هم می شکند.

از سوی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت انجام شد راه اندازی سامانه طرح نوسازی ٦٥ هزار کامیون

سامانه طرح «نوسازی ٦٥ هزار دستگاه کامیون و کشنده دارای سن بالاتر از ٣٥ سال» از سوی شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت راه اندازی شد.

رسانه های چین: خیز بلند ایران برای تثبیت جایگاه خود در بازار جهانی گاز

شین هوا، : ایران با ذخایر بزرگ گاز در جهان و قرار گرفتن در میان کشورهای بزرگ صادر کننده، با میزبانی مهمترین اجلاس موسوم به «اپک گازی» بار دیگر به کانون توجهات بین المللیتبدیل شده است.

سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز با حضور 9رئیس دولت امروز برگزار می شود

تهران- ایرنا- سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز با حضور 9 رئیس دولت، عصر امروز(دوشنبه) در تهران برگزار می شود.

احیای بازارهای صادراتی گاز ایران در پساتحریم مسیر برد- برد برای سرمایه گذاران و ذینفع‌های بین‌المللی

ایران در شرایط پساتحریم به دنبال احیای بازارهای از دست رفته و ایجاد بازارهای جدیدی برای صادرات گاز به اروپا و شبه قاره هند با استفاده از فناوری مایع سازی است.

ضیافت گازی در تهران

تهران-ایرنا- برگزاری هفدهمین نشست مجمع کشورهای صادر کننده گاز در تهران در روزنامه های امروز به عنوان فصلی تازه در ورود ایران به معادلات جهانی و بازیابی جایگاه درخور در بازار انرژی تعبیر شد.

برنامه ریزی منسجم توسط مدیریت ،لازمه گذر از شرایط بحران آب است

آب نقش اساسی و محوری در ایجاد یک محیط زیست پایدار دارد و چنانچه برنامه زیزی منسجمی برای مدیریت آن صورت نگیرد ، بحران آب بسیاری از زیرساخت های اساسی جوامع را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

قائم مقام وزیر نیرو: ایران توانایی مشارکت در پروژه های ژاپن را دارد

تهران- ایرنا- قائم مقام وزیر نیرو با تاکید بر توسعه و تداوم همکاری های تهران و توکیو در زمینه آب و فاضلاب، تاکید که ایران توانایی مشارکت در پروژه های ژاپن در منطقه را دارد.

اجلاس GECF، گامی در مسیر تثبیت سهم ایران در تجارت جهانی گاز

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، برگزاری سومین اجلاس مجمع سران کشورهای صادرکننده گاز را در تهران، گامی در مسیر تثبیت سهم کشورمان در تجارت جهانی گاز عنوان کرد.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به انجمن بهينه‌سازی مصرف انرژی ايران می‌باشد.