اخبار حوزه انرژی در بهمن سال 1394

درآمدزایی ۱۵ میلیون دلاری پالایشگاه فجر جم با بازیافت گاز مایع از سوخت مشعل محقق می شود

اجرای طرح تولید گاز مایع از مازاد سوخت مشعل شرکت پالایش گاز فجر جم، منجر به تولید سالانه ۴۵ هزار تن ال پی جی در این شرکت می شود.

رئیس هیأت مدیره مرکز تحقیقات موتور: موتورهای هیبریدی جایگزین سوختهای فسیلی می شوند

رئیس نهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت گردش مالی صنعت خودرو در سال ۹۳ را ۱۱ میلیارد دلار اعلام کرد و گفت:‌ میانگین سهم ارزش افزوده صنعت خودرو از ارزش افزوده بخش صنعت ۱۲ درصد است.

جهانگیری در همایش ملی تبیین اهمیت دریا: بهره‌برداری از مخازن نفتی در دریا به صدها میلیارد دلار سرما

ایران با دو هزار و ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی و پنج هزار و ۸۰۰ کیلومتر خط ساحلی در دریاهای مهم خلیج‌فارس، عمان و خزر و برخورداری از تنگه‌های مهم راهبردی هرمز و باب المندب و آبهای آزاد امتیاز ویژه‌ای دارد.

وزیر نفت: وزارت نفت از تولید خودروهای سواری با موتورهای دیزلی حمایت می کند

وزیر نفت از حمایت وزارت نفت از خودروهای سواری با موتور دیزلی خبر داد و گفت: این وزارتخانه استفاده از خودروهای سواری با موتورهای دیزلی را مورد توجه قرار می دهد و از تولید آنها حمایت می کند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از تصویب برنامه فرابخشی با تاکید بر مصرف بهینه انرژی تا ۵ سال آینده خبر

تصویب برنامه اقتصاد کم کربن در هیئت دولت که به عنوان پشتوانه‌ای مهم در برنامه ششم توسعه مورد استفاده قرار گرفت یکی از همین اقدامهای مهم در حوزه محیط زیست است.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست: صنعت سبز ضامن رشد اقتصادی همراه با کاهش آلودگی هواست

حرکت ایران به سمت رشد و توسعه صنعت سبز حرکت در مسیر توسعه پایدار است.

معاون سازمان محیط زیست از صدور معاینه فنی برای موتورخانه‌ها خبر داد

۶۰۰ هزار موتورخانه با اولویت ساختمان‌های دولتی کلانشهرها مورد بازبینی و اصلاح قرار گیرد و معاینه فنی برای موتورخانه‌هایشان صادر می‌شود.

معاون وزیر نفت: قیمت گاز برای نیروگاههای برق صادراتی همانند نرخ گاز صادراتی است

معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزیر نفت گفت: فرمول قیمت گاز برای نیروگاههای برق صادراتی همانند فرمول قیمت گاز صادراتی ایران برای همان منطقه در کشور مقصد خواهد بود.

قرارداد نفتی با توتال ۲۷ بهمن ماه اجرایی می شود :اروپا مقصد بیش از ۳۰۰ هزار بشکه نفت خام ایران در پ

وزیر نفت با اشاره به اجرایی شدن قرارداد توتال در اواخر بهمن ماه و نهایی شدن قرارداد فروش نفت به انی ایتالیا در آینده ای نزدیک، گفت: فروش نفت خام ایران به اروپا تاکنون به بیش از ۳۰۰ هزار بشکه رسیده است

در جلسه امروز هیئت دولت : آیین‌ نامه اجرایی قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی تصویب شد

با توجه به سرانه مصرف بالای انرژی، گاز و برق در بخشهای خانگی، تجاری و عمومی و با هدف حمایت از گسترش استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی، آیین‌ نامه اجرایی قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی را به تصویب رسید.

برنامه بهینه سازی انرژی سال ۹۵ در شرکتهای تابعه ملی نفت تدوین می شود

برنامه بهینه سازی مصرف انرژی شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت ایران در سال ۱۳۹۵ تدوین و برای مدیریت برنامه ریزی تلفیقی این شرکت ارسال می شود.

رئیس جمهوری در دیدار با همتای ایتالیایی خود: ایران و ایتالیا می‌توانند در بخشهای مختلف انرژی همکاری

رئیس جمهوری گفت: ایران و ایتالیا می‌توانند در بخشهای مختلف انرژی، صنعت، معدن، کشاورزی، تبادلات علمی و فرهنگی و نیز فناوریهای جدید همکاریهای گسترده‌ای داشته باشند.

روی خوش صنایع به اصلاح مصرف انرژی

مقایسه ظرفیت تولید،انتقال و توزیع برق از سال ۵۷ تاکنون نشان می‌دهد که با وجود افزایش جمعیت کشور در طول این سال‌ها به دو برابر، ظرفیت تولید برق به10برابر افزایش یافته است

رییس کمیته انرژی مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح کرد: اولویت‌های حوزه انرژی ایران در دوران پساتحریم

اولویت‌های حوزه نفت و گاز را ایجاد ارزش افزوده، ایجاد پالایشگاه‌های پربازده، توسعه پتروشیمی‌ها و تکمیل زنجیره ارزش پتروشیمی و ایجاد نیروگاه‌های برقی پربازده است.

تجدید پذیرها کمرنگ ترین در سبد انرژی دنیا

به گزارش خبرنگار ایلنا، یکی از مهمترین مباحث در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کشورهای جهان، موضوعات مرتبط با انرژی و میزان مصرف آن در بخش‌های مختلف است.

وزیرنیرو:ایران متعهدبه کاهش 12درصدی انتشارگاز دی اکسیدکربن تاسال 2030 است

تهران- ایرنا- وزیر نیرو گفت: ایران متعهد به کاهش 12 درصدی انتشار گاز دی اکسید کربن تا سال 2030 شده که هشت درصد آن مشروط به تحقق همکاری های بین المللی، انتقال دانش و سرمایه گذاری خارجی است.

تاکسی های فرسوده در پایتخت روزانه 240 تن آلاینده هوا تولید می کنند

تهران- ایرنا- معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به یکی از موثرترین عوامل آلودگی هوای پایتخت گفت: تاکسی های فرسوده در شهر تهران، روزانه 240 تن آلاینده و انواع گازهای سمی تولید می کنند.

آغاز ثبت نام جایگزینی ۹۰ هزار تاکسی فرسوده از ۱۲ بهمن

سه بانک پارسیان، ملت و تجارت، تامین مالی جایگزینی ۹۰ هزار تاکسی فرسوده را برعهده گرفته اند و شرکت تامین کننده نیز خودرو نیز «ایران خودرو» خواهد بود.

با دستور وزیر نفت: آیین نامه رگولاتوری پژوهش و فناوری پایین دست صنعت نفت تدوین می شود

وزیر نفت بر ضرورت استفاده حداکثری از توان علمی کشور برای عملیاتی شدن طرحهای اولویت دار پایین دست صنعت نفت تاکید و دستور تدوین آیین نامه رگولاتوری پژوهش و فناوری پایین دست صنعت نفت را صادر کرد.

ضرورت بهینه‌سازی انرژی در موتورخانه‌ها

با الگوی کنونی مصرف گاز در موتورخانه‌های ساختمانهای اداری و تجاری میزان تولید CO۲ در یک ساختمان ادرای تجاری با زیربنای حرارتی ۱۰۰۰m۲ حدود ۴۷ تن است

سیاست انرژی ایران تحت تأثیر هیچ عامل غیرایرانی قرار نمی‌گیرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، «انرژی» را یکی از مسائل مهم دنیا خواندند و خاطرنشان کردند: ایران تنها کشور مستقل در منطقه است که در زمینه‌ی انرژی می‌تواند مورد اطمینان قرار گیرد

زنگنه از امضای تفاهمنامه با چین خبر داد

وزیر نفت از احتمال امضای تفاهمنامه با چین همزمان با ورود رئیس جمهوری این کشور به ایران خبرداد.

رادیو گفت و گو: متوسط مصرف انرژی در ایران شش برابر کشورهای صنعتی است

حق نداریم با سهل انگاری و قصور این انرژی محدود را اتلاف کنیم. طبق برآوری که منابع دولتی و خصوصی دارند، مصرف سوخت در ساختمان حدود ۴۰ درصد اتلاف دارد.

تردد ۱۳۰ هزار کامیون با عمر بالای ۲۵ سال در جاده‌ها

مدیرعامل شرکت سایپادیزل گفت: در حال حاضر ۱۳۰ هزار کامیون بالای ۲۵ سال در جاده های کشور تردد می کنند که از این تعداد ۳۰ هزار کامیون بالای ۴۰ سال عمر دارند.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به انجمن بهينه‌سازی مصرف انرژی ايران می‌باشد.