اخبار حوزه انرژی در آذر سال 1397

تقاضا برای نفت اوپک در سال ۲۰۱۹ کاهش می‌یابد

بر اساس گزارش سه سازمان معتبر جهانی، تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۹ بیش از ۱۰۰ میلیون بشکه در روز خواهد بود، این در حالی است که تقاضا برای نفت اوپک با کاهش همراه می‌شود.

قیمت نفت بالا رفت اما نگرانی‌های اقتصادی ادامه دارد

پس از این که فعالیت‌های حفاری به کمترین میزان خود در ۲ ماه اخیر رسید، رشد کردند اما افزایش نگرانی در مورد رشد اقتصادی کمتر از حد انتظار اقتصادهای بزرگ جهان، رشد قیمت‌ها را محدود کرد.

نفت بالای ۵۰ دلار سود ما را تضمین می‌کند

مدیر مالی بی‌پی، گفت: تا زمانی که قیمت نفت بالای ۵۰ دلار باقی بماند، پول آزاد ما هنگام ورود به سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ میلادی فراتر از نیاز خواهد بود.

توافق مهم تجارت آزاد اروپا و ژاپن/ایجاد بزرگترین منطقه آزاد جهان

اتحادیه اروپا و ژاپن به یک توافق تجارت آزاد بسیار مهم دست یافته‌اند که با سیاست‌های انحصارطلبانه ترامپ در تقابل قرار دارد.

رشد مصرف سوخت، آینده ایران را هدف گرفته، نمی‌توانیم به این روند خطرناک ادامه دهیم

شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت متولی بهینه‌سازی است اما ذیل یک شرکتی قرار دارد به نام شرکت ملی نفت ایران و ماموریت و ساختار این دو شرکت هیچ نسبتی با همدیگر ندارند.

پیشنهادی برای بهره مندی همه افراد از یارانه بنزین

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد شیوه قبلی سهمیه بندی بنزین عادلانه نبود و بر اساس طرحی که پیشنهاد شده است به همه افراد، یارانه بنزین اختصاص می یابد.

تاکید نمایندگان مجلس بر مزیت‎های احیای کارت هوشمند سوخت

سوخت است، عنوان کردند: کارت هوشمند سوخت روشی موثر برای مهار مصرف بنزین است.

امکان بازیافت ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌ها

مدیر دفتر مدیریت مصرف آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب تهران گفت: ۷۵ درصد آب مصرفی خانه‌ها در حمام، روشویی و آشپزخانه‌ها مصرف می‌شود که این آب، قابل بازیافت و استفاده مجدد است.

قیمت نفت افزایش یافت

قیمت شاخص نفت خام برنت، دیروز با یک دلار و ۶۴ سنت افزایش به ۶۱ دلار و ۷۰ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با یک دلار و ۱۰ سنت افزایش، به ۵۲ دلار و ۵۹ سنت رسید.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به انجمن بهينه‌سازی مصرف انرژی ايران می‌باشد.