اخبار حوزه انرژی در اسفند سال 1397

راه‌های کاهش مصرف آب در کشاورزی: ایران در حسرت آب می‌ماند؟

وضعیت منابع آبی ایران شرایط بدتری را نسبت به گذشته تجربه می‌کند، به‌گونه‌ای که بهبود بارش‌ها نیز نمی‌تواند راه‌گشا حل این تنش باشد و باید یک مدیریت و اتحاد جدی برای حل این مشکل به‌وجود آید.

میزان «آب بدون درآمد» ایران 25 درصد است

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر مدیریت مصرف، خدمات مشترکان و کاهش هدررفت شرکت آب و فاضلاب کشور مجموع «آب بدون درآمد» در ایران را 25 درصد اعلام کرد.

سیستم‌های سرمایشی ایران معادل 4 کشور همسایه برق مصرف می‌کنند

تهران- ایرنا- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: 23 هزار مگاوات از برق مصرفی تابستان امسال مربوط به سیستم های سرمایشی بود که این عدد از مجموع مصرف برق چهار کشور همسایه ایران بیشتر است.

معاون وزیر نیرو: مصرف برق وسایل سرمایشی ایران برابر ۴ کشور همسایه است

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: حدود ۲۳ هزار مگاوات مصرف برق تابستان مربوط به مصرف سیستم‌های سرمایشی است که این عدد از مجموع مصرف برق چهار کشور همسایه ایران بیشتر است.

طی دو هفته اخیر انجام شد؛ انسداد ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ

مدیر امور منابع آب تهران بزرگ گفت: طی ۲ هفته گذشته با انسداد ۱۴ حلقه چاه غیرمجاز از برداشت سالانه بیش از ۱۹۴ هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

در معاملات امروز بازارهای جهان؛ افزایش تولید و ذخایر آمریکا باعث افت قیمت نفت شد

علی‌رغم کاهش تولیدات اوپک پلاس، با افزایش تولید نفت ۲ تولیدکننده بزرگ آمریکا و بالا رفتن ذخایر انبارهای نفت این کشور، قیمت نفت حدود ۱ درصد سقوط کرد.

روسیه راه چین را می‌رود؟ خودروی روس‌ها در راه ایران

دنیای‌اقتصاد : حضور روس‌ها در بازار خودروی ایران اگرچه هنوز از سوی مسوولان صنعتی و خودرویی ایران تایید نشده است، اما برخی مقامات روسی مذاکره در این خصوص را تایید کرده‌اند.

رئیس اتاق بازرگانی ایران: بی توجهی به بحران آب و چالش های آن زیانبار است

تهران- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران بر ضرورت توجه جدی به بحران آب تاکید کرد و گفت: بی توجهی به این مساله کشور را با چالش جدی و زیانبار مواجه خواهد ساخت.

عملیات اجرایی ساخت نیروگاه ویس آغاز شد

اهواز - ایرنا - عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی شهدای ویس به ظرفیت کل 906 مگاوات در مجاورت نیروگاه رامین درشهر ویس ازتوابع شهرستان باوی با حضور وزیر نیرو سه شنبه آغاز شد.

وزیر نیرو در رامهرمز: امکان صادرات برق به کشورهای همسایه وجود دارد

اهواز – وزیر نیرو گفت: در شرایط فعلی قادر هستیم در مواقع که برق نیاز نداریم، برق تولید شده را به دیگر کشورهای همسایه صادر کنیم.

آغاز اورهال نیروگاه اتمی بوشهر/ برنامه‌های تعمیراتی اجرا می‌شود

بوشهر - رئیس نیروگاه اتمی بوشهر از آغاز عملیات اورهال این نیروگاه خبر داد و گفت: تعمیرات نیمه‌اساسی نیروگاه اتمی بوشهر اجرا می‌شود.

بازار برق کشور انحصاری و تعرفه غیرواقعی است/رقابت سنگین در عراق

رئیس کمیته صادرات انرژی سندیکای صنعت برق گفت:چون خرید برق در کشور انحصاری است، نرخ آن نیز از طریق کشف قیمت نیست ،به همین دلیل بخش خصوصی جهت ورود به این صنعت انگیزه کافی ندارد.

ششمین عرضه نفت در بورس/ قیمت پایه ۵۹.۶۳ دلار

امروز یک میلیون بشکه نفت خام سبک با حجم خرید حداقل ۳۵ هزار بشکه و قیمت پایه هر بشکه ۵۹ دلار و ۶۳ سنت در رینگ بین‌المللی بورس انرژی برای ششمین بار عرضه می‌شود.

کاهش مصرف آب با اجرای یک سیاست درست

یک کارشناس حوزه منابع آبی گفت: برای کنترل میزان آب در بخش کشاورزی، لازم است الگوی کشت مناسب در نظر گرفته شود؛ در غیر این صورت نمی‌توان میزان مصرف آب در این بخش را کاهش داد.

واکنش مثبت نفت به احتمال توافق چین با آمریکا

قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر کاهش تولید گروه اوپک پلاس و نز
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به انجمن بهينه‌سازی مصرف انرژی ايران می‌باشد.