آرشيو اخبار انجمن بهينه‌سازی انرژی ايران در اريبهشت سال 1394


اخبار حوزه انرژی در اريبهشت سال 1394

فعالیت یکصد نیروگاه برق با تولید 73 هزار مگاوات انرژی در کشور

کرج- ایرنا- مدیر دفتر مدیریت مصرف شرکت توانیر، تعداد نیروگاه های فعال کشور را یکصد نیروگاه با ظرفیت 73 هزار مگاوات برق اعلام کرد.

کاهش 74 درصدی ارزش معاملات در بازار برق بورس انرژی

تهران - ایرنا - در معاملات روز جاری(سه شنبه) در بازار برق، بورس انرژی 950 مگاوات برق به ارزش 11 میلیارد و 95 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 74 درصد کاهش نشان می دهد.

بیمه، ابزاری برای مدیریت ریسک در بهینه سازی مصرف انرژی

بکارگیری بیمه صرفه جویی انرژی برای نخستین بار در کشور همسو با پروژه های بند "ق" وزارت نفت، ابزاری برای مدیریت ریسک پروژه های بهینه سازی و تقویت صنعت بیمه کشور است.

صرفه جویی روزانه ٦٠ هزار لیتر نفت گاز در منطقه کرمان

جایگاه عرضه نفت گاز شهید احمدی روشن منطقه کرمان موجب صرفه جویی روزانه ٦٠ هزار لیتر نفت گاز شده است.

گزینه‌های مختلف اجرای تبصره مربوط به هدفمندکردن یارانه‌ها

گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در خصوص گزینه‌های مختلف اجرای تبصره مربوط به هدفمندکردن یارانه‌ها در سال ۱۳۹۴ در جلسه هیئت دولت مورد بررسی قرار گرفت.

گاز طبیعی جایگزین دیگر فرآورده های نفتی در صنایع می شود

شرکت گاز استان تهران بر اساس برنامه ریزیهای انجام شده گاز طبیعی را جایگزین دیگر فرآورده های نفتی در صنایع این استان می کند.

آمریکا، مهم ترین مانع اجرای صادرات گاز ایران به پاکستان است

تهران - ایرنا - رئیس موسسه یو.آی.جی پاکستان گفت: آمریکا بزرگترین مانع در راه اجرای پروژه احداث خط لوله واردات گاز از ایران است زیرا اسلام آباد را مجبور می کند که از ترکمنستان گاز وارد کند.

تکذیب خبر وال استریت ژورنال در مورد پیش بینی اوپک از قیمت نفت

تهران - ایرنا - پایگاه اطلاع رسانی اوپک، خبر وال استریت ژورنال در مورد پیش بینی این سازمان از قیمت نفت در 10 سال آینده را تکذیب کرد.

سیستان و بلوچستان گنجینه انرژی های نو

سیستان و بلوچستان با برخورداری از انواع انرژی های نو و تجدید پذیر مانند انرژی خورشیدی، بادی، امواج و اقیانوس و زمین گرمایی به گنجینه ای با ارزش تبدیل شده

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت: پالایشگاههای کشور پتانسیل کاهش ٥٠ درصدی انرژی را دارند

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با اشاره به این که پتانسیل کاهش مصرف انرژی در بخشهای مختلف صنعت بسیار زیاد است، گفت: پالایشگاههای کشور ٥٠ درصد بیشتر از پالایشگاههای مشابه در دنیا انرژی مصرف می کنند

امضای تفاهمنامه همکاری بین شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و دانشگاه امیرکبیر

تفاهمنامه همکاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و دانشگاه صنعتی امیرکبیر با هدف همکاری‌ دو طرف به منظور دسترسی و بکار‌گیری دانش فنی و فناوری روز آمد

با ابلاغ قانون رفع موانع تولید به دولت همه طرحهای بهینه‌سازی مصرف انرژی از حمایت برخوردار می شوند

موانع تولید رقابت‌پذیر، در حوزه‌های که انرژی مصرف می‌شود مانند نفت، گاز و پتروشیمی، آب و حمل‌ونقل، طرحهای که موجب کاهش هزینه و مصرف انرژی می‌شوند، سود و اصل سرمایه‌ای آنها از حمایت برخوردار می‌شود.

انرژی های نو جایگزین مطمئن سوختهای فسیلی هستند

تهران - ایرنا - یک کارشناس اقتصاد انرژی با بیان اینکه حمایت دولت از بخش خصوصی می تواند به توسعه انرژی خورشیدی در ایران کمک کند، گفت: این کمک به دلیل کاهش آلودگی و مصرف سوخت های فسیلی توجیه پذیر است

پیشرفت ٦٠درصدی بخش دریایی فاز ١٤ پارس جنوبی

تهران - ایرنا - مدیر پروژه فاز ١٤ پارس جنوبی در شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی گفت: با نصب چهارمین جکت فاز ١٤ پارس جنوبی، پیشرفت بخش دریایی این فاز به ٦٠ درصد رسید.

توزیع نیروی برق در جهان به سمت شبکه های هوشمند

کاشان- ایرنا- رییس دانشکده برق و کامپیوتر انستیتو تکنولوژی ایلینویز آمریکا، با توجه به پیشرفت تکنولوژی، آینده توزیع نیروی برق جهان را به سمت شبکه های هوشمند دانست.

قائم مقام وزیر جهاد:در دقیقه 90 به بی آبی کشور توجه شد

مشهد - ایرنا - قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی گفت: در دقیقه 90 به بی آبی کشور توجه شده لذا جای هیچ توقف و تاخیری در این زمینه وجود ندارد.

کاهش پنج میلیارد مترمکعبی سالانه آب مخازن زیرزمینی کشور

مشهد - ایرنا - قائم مقام وزیر نیرو گفت: در 15 سال اخیر پنج میلیارد مترمکعب به صورت سالانه از مخازن آب زیرزمینی کاسته شده است.

به دنبال فراخوان انجام شد استقبال ٣٠ هزار متقاضی طرح افزایش کارایی موتورخانه ها

مدیر طرح افزایش کارایی موتورخانه ها در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از استقبال بیش از ٣٠ هزار متقاضی عمومی و خصوصی شرکت در این طرح خبر داد.

ایجاد بانک جامع ژئومکانیک نفت در کشور/تلاش‌ برای تعیین میزان انرژی دکل‌های حفاری

به منظور تعیین میزان انرژی مورد نیاز برای دکل‌های حفاری مطالعاتی را در دستور کار داریم.

توسعه روابط ایران با چین در زمینه صنعت آب و برق و انرژی های تجدیدپذیر

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: همکاری های جمهوری اسلامی ایران و چین در زمینه صنعت آب و برق و انرژی های تجدیدپذیر افزایش می یابد.

کاهش 54 درصدی معاملات بازار برق بورس انرژی

تهران- ایرنا- در معاملات روز جاری بازار برق بورس انرژی 1,265 مگاوات برق به ارزش 13 میلیارد و 845 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت که نسبت به روز معاملاتی گذشته 54 درصد کاهش را نشان می دهد.

براساس پیش بینی بازار تا سال 2025؛ ناامیدی اوپک از بازگشت نفت 100 دلاری تا 10 سال آینده

تهران - ایرنا - سازمان کشورهای صادرکننده نفت پیش بینی کرد، طی دهه آینده نفت خام دوباره در سطح بشکه ای ١٠٠ دلار خرید و فروش نخواهد شد.

توسعه روابط ایران با چین در زمینه صنعت آب و برق و انرژی های تجدیدپذیر

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: همکاری های جمهوری اسلامی ایران و چین در زمینه صنعت آب و برق و انرژی های تجدیدپذیر افزایش می یابد.

رونمایی از دو زیر پورتال پژوهشگاه در بخش بالادستی و انرژی و محیط زیست

در حاشیه روز پایانی بیستمین نمایشگاه نفت، رونمایی از پورتال پردیس‌های بالادستی و انرژی و محیط زیست برای بازتاب هر چه بهتر دستاوردهای این دو پردیس انجام شد.

دسترسی "در لحظه" شرکت پخش به آمار فرآورده های نفتی

اجرای کامل طرح دیسپچینگ شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی،دسترسی در لحظه (آنلاین) به آمار فرآورده های نفتی انبارها و جایگاههای سوخت را امکان پذیر می کند.

یک استاد ایرانی برنده جایزه جهانی محیط زیست ۲۰۱۵ شد

وی گفت: اخیرا با همکاری یکی از دانشجویانم در مقطع دکتری به نام نادر بیگلری جو، یک مدل ریاضی ابداع کردیم که اساس این مدل بر شبیه سازی کیفیت آبهای زیرزمینی و پیش بینی شور شدن آنها در آینده است

امکان ساخت سلول‌های خورشیدی از نانوکامپوزیت‌های مس کبالتیت

محققان دانشگاه اصفهان در تحقیقات خود موفق به ساخت نانوکامپوزیتی برای کاربرد در ساخت فوتوکاتالیست‌های حساس به رنگ شدند.

نقض موافقتنامه از سوی ترکها موجب نامه نگاری به وزیر شد

تهران – ایرنا - نقض موافقتنامه پلمب باک سوخت ناوگان ورودی ترکیه به ایران ازسوی ترکها و تخلفات روی داده در مصرف و قاچاق سوخت از کشورمان موجب نامه نگاری یک سازمان به وزیر راه مسکن و شهرسازی شد.

بازدید یک مقام ارشد ترکمنستان از پارس جنوبی

بوشهر- ایرنا- معاون رییس کابینه وزرای ترکمنستان در امور نفت و گاز روز دوشنبه و در راس هیاتی از منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و صنایع موجود در پارس جنوبی بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت عنوان کرد: مصرف بی رویه انرژی در همه بخشهای اقتصادی

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از مصرف بی رویه انرژی در همه بخشهای اقتصادی خبر داد و اظهار کرد: مصرف انرژی بهینه نیست و افراد ارزش آن را نمی دانند.

در سال ٢٠١٤ و پس از ٤٠ سال رخ داد برابری رشد انتشار دی اکسید کربن با رشد اقتصادی جهان

داده‌های مقدماتی آژانس بین‌المللی انرژی نشان می‌دهد که رشد انتشار میزان دی اکسید کربن دنیا در بخش انرژی پارسال متوقف شده و این توقف برای نخستین بار در ۴٠ سال اخیر با افزایش رشد اقتصادی همراه بوده است.

وزارت خارجه آلمان: برلین آماده همکاری با تهران در بخش انرژی است

سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که برلین آماده همکاری با تهران در بخش انرژی بوده و در انتظار نهایی شدن توافق جامع هسته ای است.

ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی منوط به خرید کالای ایرانی شود

مشاور رئیس جمهوری پیشنهاد کرد که صندوق توسعه ملی ارائه تسهیلات خود را به کارفرمایان و صنعتگران منوط به خرید ٨٥ درصد از منابع ارائه شده برای کالای ایرانی کند.

ایران، مطمئن ترین گزینه برای تامین گاز اروپاست

نشست خبری مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور اصحاب رسانه برگزار شد.

وزیرنفت با تاکید بر پیشرفت صنعت نفت در سالهای گذشته انتقال فناوری در صنعت نفت ضروری است

وزیر نفت با تاکید بر اهمیت انتقال فناوری درصنعت نفت و گاز ایران گفت: صنعت نفت کشورمان در سالهای گذشته پیشرفتهای قابل توجهی داشته است.

بازاریابی شرکت های نفتی اروپایی برای دوران پساتحریم

پیشرفت مذاکرات هسته ای و افزایش امیدواری به رفع تحریم ها، شرکت های اروپایی فعال در صنعت نفت را برای بازاریابی و زمینه سازی برای ورود در دوران پساتحریم

تاکید زنگنه بر نیاز ایران به فناوری جدید در صنعت نفت وگاز

برلین - ایرنا - بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت روز جمعه در نشستی با مدیران شرکت های انرژی آلمان در این کشور گفت که ایران بیش از پول، به فناوری جدیدی برای صنعت نفت و گاز خود نیاز دارد.

شرکت ملی نفت ایران عهده دار سوآپ خواهد شد

تهران– ایرنا- مدیرامور بین الملل شرکت ملی نفت ایران اقتصاد سوآپ را توجیه پذیر دانست و گفت: به احتمال زیاد برای راه اندازی سوآپ از شرکت نیکو استفاده نشود و شرکت ملی نفت ایران عهده دار این امر خواهد بود

تقویت توان رقابتی شرکت ملی حفاری/70درصد تجهیزات داخلی است

تهران – ایرنا- قائم مقام مدیرعامل شرکت ملی حفاری گفت: احتمال حضور شرکت های خارجی پس از توافق هسته ای افزایش یافته است اما این شرکت برای افزایش قدرت رقابتی به تقویت توان خود اقدام کرده است.

تقویت جایگاه ایران در جمع تولید کنندگان کاتالیست های پتروشیمی

تهران- ایرنا- جایگاه ایران در جمع تولیدکنندگان کاتالیست های استراتژیک صنعت نفت با رونمایی از دو کاتالیست جدید پر مصرف در صنایع پتروشیمی تقویت شد.

بهره برداری فاز اول پالایشگاه خلیج فارس تا بهمن ماه

تهران – ایرنا- مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین گفت: واحد اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس به ظرفیت 120هزار بشکه تا بهمن ماه سال جاری آغاز به کار می کند.

توافق بزرگ نفتی با راه‌آهن/ اجرای ۸۰ میلیارد دلار پروژه نفتی

وزیر نفت از توافق جدید با راه‌آهن برای تهاتر فرآورده‌های نفتی در ازای بهینه‌سازی مصرف سوخت در شبکه و ناوگان ریلی و اجرای ۸۰ میلیارد دلار پروژه جدید نفتی در ایران خبر داد.

توطئه نفتی عربستان دامن غرب را گرفت/ جدول سقوط درآمد ۱۲ غول نفتی

نفت نیوز: توطئه نفتی عربستان و سقوط آزاد قیمت نفت دامن غول‌های بزرگ نفت و گاز جهان را گرفته به طوری‌که درآمد و سود ۱۲ شرکت بزرگ نفتی جهان بین ۱۰ تا ۸۰ درصد کاهش یافته است.

کاهش ناگهانی ذخیره نفت خام آمریکا

تهران-ایرنا - همزمان با افزایش قیمت نفت خام به بالاترین حد خود در دو ماهه گذشته، انجمن نفت آمریکا اعلام کرد، میزان ذخیره نفت این کشور ناگهان کاهش یافته است.

مشاور وزیر نیرو: وضعیت آب و برق کشور نیازمند مدیریت مصرف است

تهران- ایرنا- مشاور وزیر نیرو در امور فرهنگی گفت: مصرف آب و برق در کشور از وضعیت مناسبی برخوردار نیست و اگر در مصرف مدیریت نکنیم با چالش های جدی مواجه خواهیم شد.

هشدار صندوق بین المللی پول به تولیدکنندگان نفت

صادرکنندگان نفت خاورمیانه باید هرچه سریعتر هزینه های عمومی خود را کاهش دهند، در غیر این صورت، اقتصاد این کشورها با توجه به افت قیمت جهانی نفت با مشکلات زیادی روبه رو خواهد شد.

گاردین: تاکسی های ایران منحصر به فرد است

روزنامه گاردین در گزارشی ضمن توصیف وضعیت تاکسی های شهری و مسافرکش ها در تهران نوشت: تاکسی های این شهر و دیگر شهرهای بزرگ ایران در جهان منحصر به فرد شمرده می شوند.

تعاملات اقتصادی ایران و ترکیه

صاحب‌نظران بر این عقیده‌اند که بین توسعه و امنیت، تعامل و رابطه‌ا‌ی متقابل وجود دارد.

نحوه اعمال بسته های تشویقی مشترکان کشاورزی درتابستان تشریح شد

براساس پیشنهادهای دفتر مدیریت مصرف توانیر، شرایط همکاری و پرداخت مشوق به مشترکان کشاورزی برای تابستان سال جاری آسان تر شده است.

سدها همچنان تشنه/ بیش از 60 سد بزرگ کمتر از 40 درصد آب دارند

تهران - ایرنا - در پایان نخستین دهه اردیبهشت ماه جاری، 61 سد بزرگ کشور کمتر از 40 درصد از ظرفیت خود آب ذخیره کرده اند.

بهینه سازی مصرف سوخت با تبدیل نیروگاههای گازی به سیکل ترکیبی

افزایش بهره وری نیروگاههای ساخته شده به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار گرفته و همسو با تلاش دولت برای بهینه سازی مصرف گاز در کشور، تبدیل نیروگاههای گازی به سیکل ترکیبی از سوی مپنا آغاز شده است.

گسترش انرژیهای تجدیدپذیر نیازمند حمایت دستگاههای مربوطه است

تحقق و عملیاتی شدن توسعه و تامین سهم مناسبی از بخش انرژی کشور از منابع انرژیهای تجدیدپذیر، نیازمند همفکری، همکاری و تعامل دستگاههای گوناگون این حوزه است.

مدیرطرح 140 هزار تاکسی فرسوده با تاکسی پایه گاز سوز اعلام کرد:

نحوه بازپرداخت صرفه جویی مصرف سوخت تاکسی‌های پایه گازسوز توسط شرکت ملی نفت ایران

اشتیاق سرمایه گذاران خارجی برای حضور در بازار ایران بیشتر می شود

ا نزدیکتر شدن به پایان مهلت امضای توافق هسته ای ایران و گروه 1+5، اشتیاق سرمایه گذاران اروپایی و حتی آمریکایی برای حضور در بازار انرژی و صنعت ایران بیشتر می شود.

معامله بیش از 10 هزار مگاوات ساعت برق در بورس انرژی

در روز جاری(دوشنبه) در تابلوی سلف موازی استاندارد برق در بورس انرژی 422 قرارداد در قالب 28 معامله و معادل با 10 هزار و 128 مگاوات ساعت به ارزش 4 میلیارد و 231 میلیون و 530 هزار ریال معامله شد.

خراسان رضوی سالانه یک میلیارد مترمکعب کسری مخازن آب زیرزمینی دارد

مشهد - ایرنا - مدیر عامل آب منطقه ای خراسان رضوی گفت: این استان با کسری یک میلیارد و 170 میلیون متر مکعبی مخازن آب زیرزمینی در سال مواجه است.

برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی صنعت نفت با حضور نمایندگان 30کشور

تهران - ایرنا - رئیس شورای سیاست گذاری بیستمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی گفت: بیستمین نمایشگاه نفت با حضور شرکت هایی از ایران و 29 کشور دیگر برگزار می شود.

رونق اقتصادی کشور در گروی تحرک در بخش انرژی است

تهرانی – ایرنا- رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: اقتصاد کشور متکی به نفت بوده و طبیعی است که بدون ایجاد تحرک در این بخش، سایر بخش ها نیز از رکود خارج نخواهند شد.

وزیر نیرو: 120 پروژه آبرسانی به شهرها در حال اجرا است

مشهد- ایرنا- وزیر نیرو گفت: 120 پروژه آبرسانی به شهرها و طرح های گسترده ای برای آبرسانی به روستاهای کشور در حال اجرا است.

تشکیل اتاق فکر با موضوع" حکمرانی خوب در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت"

فراز سجده ای رئیس HSE/ اندازه‌گیری و صحه‌گذاری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از تشکیل اتاق فکر در این شرکت خبر داد

گازهای خروجی مشعلهای پتروشیمی آبادان استفاده بهینه می شود

مدیرعامل شرکت پتروشیمی آبادان گفت: طرح استفاده بهینه از گازهای خروجی مشعلهای این مجتمع با همکاری یک شرکت بخش خصوصی و دانشگاه صنعت نفت، تا پایان خرداد ماه امسال، اجرایی می شود.

با فرض کاهش ٥٠ درصدی شدت انرژی محقق می شود کاهش ١,٨ میلیارد تنی انتشار کربن در ایران

ارزش صرفه جویی تجمیعی با فرض ٦ درصد رشد اقتصادی و کاهش ٥٠ درصدی شدت انرژی به ٨٧٠ میلیارد دلار می رسد که این موضوع یک میلیارد و ٨٠٠ میلیون تن کاهش انتشار کربن را نیز به دنبال دارد.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت: طرح هدفمندی یارانه ها همراه با اقدامهای غیرقیمتی موفق می شود

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اظهار کرد: طرح هدفندی زمانی که با اقدامهای غیرقیمتی همراه باشد، موفق می شود.

تحول در اقتصاد برق با ورود صنایع بزرگ به بورس انرژی

نایب رئیس هیئت مدیره سندیکای برق گفت: صنایع بزرگ می توانند با ورور به بورس انرژی و ایجاد تحول در نحوه خرید و فروش، اقتصاد برق را متحول کنند.

آفریقای جنوبی به دنبال واردات نفت خام از ایران است

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به گفتگوهای نفتی با آفریقای جنوبی، گفت: آنها به دنبال خرید فرآورده های نفتی، گاز، نفت خام، مواد پتروشیمی و همچنین مشارکت در طرحهای نفتی کشورمان هستند.

طرح استفاده از گازهای خروجی در پتروشیمی آبادان بهره برداری می شود

طرح استفاده از گازهای خروجی از این مجتمع، برای حفاظت از محیط زیست و با همکاری یک شرکت خصوصی و دانشگاه صنعت نفت آبادان در دست اجراست و تا پایان خرداد ماه امسال در این شرکت بهره برداری می شود.

تا یک ماه آینده محقق می شود راه اندازی نسخه نخستین سامانه اطلاعاتی طرحهای بند ق

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از آماده سازی نقشه راه و طراحی زیرساختهای طرحهای بند ق تبصره ٢ بودجه ٩٣ خبر داد

معاون وزیر نفت مطرح کرد شرکت گاز ماهانه 700 میلیارد تومان پول یارانه می‌دهد

معاون وزیر نفت گفت: شرکت ملی گاز ماهانه نزدیک به ٨٠٠ میلیارد تومان از منابع دریافتی خود را به سازمان هدفمندی یارانه ها واریز می کند.

١٠ میلیارد ریال صرفه جویی سالانه با اجکتورهای مکنده در پالایشگاه اصفهان

تغییر در طراحی و ساخت دستگاه اجکتور مکنده در شرکت پالایش نفت اصفهان،موجب صرفه جویی سالانه بیش از ده میلیارد ریال در این شرکت شده است.

گزارشات مالی منتهی به پایان سال 1393

گزارشات مالی منتهی به پایان سال 1393 انجمن بهینه سازی مصرف انرژی ایران

١٧ میلیارد لیتر صرفه جویی با برقی کردن چاههای کشاورزی

طرح برقی کردن چاههای کشاورزی گازوئیلی در طول عمر مفید ١٠ ساله خود به طور میانگین سبب هفت تا ١٧ میلیارد لیتر صرفه جویی انرژی می شود.

روحانی: باید از اقتصاد نفتی به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کنیم

باید بتوانیم روی پای خود بایستیم، باید فناوریهای نوین را در این سرزمین به برند تجاری تبدیل کنیم، باید علم در این کشور به تولید و تجارت تبدیل شود.

نگاه کنونی به گاز به عنوان یک حامل انرژی فراوان و ارزان باید تغییر کند

جمهوری اسلامی ایران بر اساس آخرین گزارش «بی پی» با تولید ١٦٧ میلیارد متر مکعب گاز در سال ٩٢، سومین تولید کننده گاز جهان است.

همزمان با بیستمین نمایشگاه نفت برگزار می شود همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای انرژی

همایش راهکارهای افزایش سهم بخش خصوصی در بازارهای بین المللی انرژی، همزمان با برگزاری بیستمین نمایشگاه بین المللی نفت و گاز و پالایش و پتروشیمی برگزار می شود.

جایگزینی 17 هزار خودروی فرسوده با اولویت 6500 تاکسی پیکان

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران از ممنوعیت تردد برخی خودروها در شهر تهران از سال ۹۴خبر داد.

استفاده از ظرفیتهای بین‌المللی برای توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر

معاون وزیر نیرو گفت: در برنامه های پیش بینی شده وزارت نیرو استفاده از حدود ١١ هزار مگاوات ظرفیت تجدیدپذیر برای کشور پیش‌بینی شده است.

استفاده از خودروهای یورو٥ در ناوگان تاکسیرانی تهران

سال گذشته تعداد ٤٠ دستگاه خودروی تویوتا کمری با استاندارد یورو٥ وارد ناوگان تاکسیرانی تهران شد که هم اکنون در فرودگاه مهرآباد تهران به جابجایی مسافر اقدام می‌کند.

جهش چشمگیر در اسقاط خودروهای فرسوده در سال 94/اسقاط 30 درصد خودروهای سنگین فرسوده کشور

رییس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: در سال 94 حدود 30 درصد خودروهای سنگین فرسوده کشور یعنی 80 هزار دستگاه وسیله نقلیه سنگین از رده خارج می شود.

مدیریت برق تبدیل به سه شرکت مادرتخصصی می‌شود

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو : توانیر براساس برنامه تبدیل به سه شرکت مادر تخصصی می‌شود.

تولید گازوییل از پسماند زباله های شهری

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش افزود : یکی از طرح های مهم ما تولید گازوییل از پسماند زباله های شهری است که در آینده نزدیک به عنوان یک طرح مهم به بهره برداری می رسد .

در ایستگاه های تقلیل فشار گاز انجام می شود بهینه سازی ٣٠ درصدی مصرف سوخت تا پایان امسال

اصلاح گرمکنهای ایستگاه های تقلیل فشار گاز، مصرف سوخت در این ایستگاه ها را ٣٠ درصد کاهش می دهد.

چشم انداز صنعت خودرو ایران پس از رفع تحریم

همزمان با خبرهای خوب از مذاکره های هسته ای و امکان پایان تحریمها، صنعت خودرو ایران شاهد تحول چشمگیری خواهد بود.

طرح جدید مقابله با قاچاق سوخت از امروز کلید خورد/اختصاص گازوییل به ازای پیمایش

با اجرای طرح اختصاص سوخت به ازای پیمایش، واریز سهمیه ثابت سوخت به کارت سوخت خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی متوقف شده و میزان سهمیه براساس بارنامه و مسافت طی شده، محاسبه خواهد شد.

جهانگیری:طرح های وزارت نفت اولویت دولت در راستای اقتصاد مقاومتی است

صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای تامین منابع مورد نیاز این طرح ها حداکثر همکاری را داشته باشند.

اجرای پروژه تولید مشترک برق و حرارت در بیمارستان نفت اهواز

مدیر عامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور از اجرای پروژه تولید مشترک برق و حرارت (CHP) در بیمارستان نفت اهواز خبر داد.

با جایگزینی ١٤٠ هزار تاکسی فرسوده انجام می شود کاهش سالانه ١٢٠ هزار تن کربن

اجرای طرح جایگزینی ١٤٠ هزار تاکسی فرسوده با تاکسی تمام گازسوز با پیمایش بالا، به طور میانیگن سالانه ١٢٠ هزار تن از انتشار کربن می کاهد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد: ارائه تسهیلات دولت برای استفاده از خودروهای پاک

با ارائه تسهیلات دولت در آینده‌ای نزدیک باید شاهد ورود خودروها و موتوسیکلتهای پاک و برقی باشیم.

استاندار: خوزستان آماده اجرای تفاهم نامه کاهش مصرف سوخت است

استاندار خوزستان گفت: این استان آماده اجرای تفاهم نامه کاهش و بهینه کردن مصرف انرژی و سوخت است.

در جلسه ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور مقرر شد: تدوین وتصویب سند جامع انرژی کشور

گزارش اولیه تدوین سند پیشنهادی جامع انرژی، درجلسه 156کارگروه مشورتی ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست دکتر منصور کبگانیان در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ارایه شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست عنوان کرد: توزیع بنزین یورو ٤ گام مهم وزارت نفت در حفظ محیط زیست

ارتقای کیفیت سوخت و توزیع بنزین یورو ٤ توسط وزارت نفت، گام مهمی برای کاهش آلودگی هوا در سال گذشته به شمار می رود.

تخصیص سوخت در ازای پیمایش از اول خردادماه عملیاتی می شود

طرح تخصیص سوخت به ازای پیمایش خودروهای دیزلی،از اول خردادماه امسال عملیاتی می شود.

یک نماینده مجلس تاکید کرد: ضرورت کاهش فشار یارانه ها از صنعت نفت

وزارتخانه‌های نفت و نیرو هم‌اکنون بخش عمده‌ای از پرداخت یارانه‌های نقدی را تأمین می‌کنند، این در حالی است که نفت خود نیازمند منابع مالی برای سرمایه‌گذاری و نیرو با بدهی به شرکتهای تولیدکننده روبرو است

کمیسیون انرژی بررسی می‌کند آیا قیمت گاز مصرفی نیروگاه‌ها برای صادرات برق منطقی است

دبیر کمیسیون انرژی مجلس از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی مسائل مربوط به صنعت برق ازجمله قیمت گاز تحویلی به نیروگاه‌ها و بررسی صرفه اقتصادی صادرات برق در مقایسه با صادرات گاز خبر داد.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به انجمن بهينه‌سازی مصرف انرژی ايران می‌باشد.