اخبار حوزه انرژی در آبان سال 1397

سود ۲.۵ برابری فرآورش نفت در پتروپالایشگاه‌ها

اگرچه هزینه احداث پتروپالایشگاه ۵۰۰ میلیون دلار بیشتر از پالایشگاه است اما فرآورش نفت خام در پتروپالایشگاه ۲.۵ برابر بیشتر از فرآورش در پالایشگاه سودآوری دارد.

چرا شرکت‌های بزرگ نفتی به دنبال وضع تعرفه بر کربن هستند؟

بزرگترین شرکت‌های نفتی دنیا، شامل اکسون موبیل، اخیرا از وضع تعرفه بر کربن حمایت کرده اند و به این وسیله در تلاش‌ هستند قانون‌های مربوط به تغییرات آب‌وهوا را به نفع خود دستکاری کنند.

ایالات‌متحده به منبع کلیدی تامین انرژی جهان تبدیل می‌شود؟

یک مقام ارشد بخش انرژی آمریکا گفت: در دهه آینده با نوآوری‌های تکنولوژی و تقویت سرمایه‌گذاری برای تقویت تولید نفت و گاز، آمریکا به منبعی کلیدی برای تامین تقاضای رو به رشد جهان تبدیل خواهد شد.

آمریکا توافق کرد به هند معافیت از تحریم ایران اعطا کند

پس از این که طرف هندی توافق کرد واردات نفت خود از ایران را در بازه ۲۰۱۹-۲۰۱۸ به حدود یک سوم کاهش دهد، آمریکا به طور گسترده توافق کرد که به هندوستان معافیت از تحریم‌های ایران را اعطا کند.

خط بطلان برتحریم‌ نفتی ایران/بورس؛ تجربه‌ای که با موفقیت آغاز شد

طلسم فروش نفت ایران در بورس بالاخره ششم آبان شکسته و طلای سیاه با موفقیت روانه رینگ بین المللی بورس انرژی شد تا خط بطلان دیگری بر تلاش‌ها برای تحریم نفت ایران کشیده شود.

وزیر نفت: تسلیم شرایط سخت نمی شویم

وزیر نفت، تزریق امید به جامعه را در شرایط کنونی کشور بسیار حائز اهمیت خواند و گفت: باید تلاش کنیم امید را در دل مردم زنده نگهداریم و نشان دهیم تسلیم شرایط سخت نمی شویم.

برگزیدگان نخستین جایزه مدیریت انرژی صنعت نفت،معرفی شدند

نخستین جایزه مدیریت انرژی صنعت نفت توسط شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و با همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد(یونیدو) برگزار شد و طی مراسمی با تقدیر از برگزیدگان به کار خود پایان داد.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به انجمن بهينه‌سازی مصرف انرژی ايران می‌باشد.