اخبار حوزه انرژی در مرداد سال 1395

معاون پارلمانی رئیس جمهوری: روستاهای بالای ٢٠ خانوار تا پایان سال ٩٦ گازرسانی می شوند

معاون پارلمانی رئیس جمهوری گفت: همه روستاهای بالای ٢٠ خانوار کشور که تاکنون از نعمت گاز بهره مند نشدند بر اساس تعهد وزارت نفت تا پایان سال ٩٦ گازرسانی می شوند.

توافق جدید آبی ایران-کره جنوبی/ اجرای سامانه هوشمند آب شهری

معاون وزیر نیرو با اعلام اینکه ایران ۱۵ سال متوالی در خشکسالی قرار گرفته است گفت: همکاری‌های جدیدی با کره جنوبی در زمینه آب و فاضلاب خواهیم داشت.

مرگ دریاچه‌های آب شور ایران/ کویر در کمین فارس

یک مقام مسئول در وزارت نیرو با اشاره به دلایل خشک شدن دریاچه بختگان به عنوان دومین دریاچه آب شور کشور گفت: خطر تبدیل شدن استان فارس به کویر وجود دارد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی : ایران در حوزه انرژیهای تجدیدپذیر آماده همکاری با ترکیه است

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از آمادگی ایران برای همکاری با سرمایه گذاران ترکیه در زمینه انرژیهای تجدیدپذیر خبر داد و گفت: از ترکیه برای سرمایه گذاری در کشورمان دعوت می‌کنیم.

هشدار دبیرکل GECF درباره افزایش تقاضای انرژی : استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر افزایش یابد

دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز با بیان این که طی ٢٥ سال آینده، تقاضای انرژی در کشور ٣ برابر می شود، تاکید کرد: باید استفاده از انرژیهای تجدیدپذیر افزایش یابد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست: مصرف سوختهای فسیلی با عملکرد مطلوب وزارت نفت کاهش یافت

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: تلاشهای وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران برای کاهش مصرف سوختهای فسیلی و سنگین به ویژه در نیروگاه ها بسیار موثر بوده است.

مرضیه شاهدایی :وزارت نفت و پتروشیمی خود را در برابر محیط زیست مسئول می دانند

معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، پاک بودن محیط زیست را حق مسلم مردم این خطه از سرزمینمان دانست و گفت: وزارت نفت و شرکت صنایع پتروشیمی نیز خود را در برابر آن مسئول می دانند.

رئیس کمیسیون اقتصادی :تا پایان سال افزایش قیمت بنزین نداریم

پورابراهیمی با بیان اینکه قیمت بنزین افزایش نمی‌یابد، گفت: هر کس که بنزین بیشتری مصرف می‌کند باید عوارض آلایندگی بپردازند.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به انجمن بهينه‌سازی مصرف انرژی ايران می‌باشد.