اخبار حوزه انرژی در شهريور سال 1394

فقط یک چهارم از ذخیره ٦٥٠ میلیارد بشکه ای نفت خام ایران قابل برداشت است

در صورت ضریب بازیافت ٢٤ درصد، ١٥٦ میلیارد بشکه از ٦٥٠ میلیارد بشکه ذخیره نفت کشور قابل برداشت خواهد بود و حدود 500 میلیارد بشکه نفت در زیرزمین باقی مانده و استخراج نخواهد شد.

عمان، واسطه فروش فرآورده های نفتی ایران می شود/تسریع در ساخت خط لوله صادرات گاز

تهران - ایرنا - وزیر نفت با اشاره به همکاری با شرکتهای عمانی برای فروش فرآورده های نفتی و پتروشیمی، گفت: روشهای تسریع در احداث خط لوله صادرات گاز ایران به عمان بررسی شد.

یازدهمین نمایشگاه بین المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب برگزار می شود

تهران - ایرنا - یازدهمین نمایشگاه بین المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب با حضور بیش از 270 شرکت داخلی و 56 شرکت خارجی از شنبه چهارم مهرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار می کند.

استاندارد برچسب انرژی پنجره ها تصویب شد

مدیر بهینه سازی انرژی در بخش ساختمان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از تصویب استاندارد برچسب انرژی پنجره خبر داد و گفت: اجرای این استاندارد از ابتدای سال ٩٦ اجباری می شود.

با میانگین روزانه ١٤ میلیون لیتر استان تهران، پیشتاز در مصرف بنزین!

استان تهران با میانگین مصرف روزانه نزدیک به ١٤ میلیون لیتر بنزین، رتبه نخست کشوری را دارد.

در آستانه سفر وزیر نفت عمان به تهران قرارداد مطالعه خط لوله صادرات گاز ایران به عمان امضا شد

در آستانه سفر محمد بن حمد الرمحی، وزیر نفت و گاز عمان به تهران، مدیرعامل شرکت ملی صادرات گاز ایران از امضای قرارداد مطالعه خط لوله صادرات گاز این کشور به عمان با شرکتهای ایرانی خبر داد.

برگزاری جلسه تدوین راهبرد انرژی در برنامه ششم با حضور زنگنه و صالحی

تهران - ایرنا - جلسه بررسی عملکرد ١٠ سال گذشته کشور برای تدوین راهبرد انرژی در برنامه ششم توسعه با حضور وزیر نفت و رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد.

هیات کارشناسی از ژنو برای بررسی رودخانه کارون به ایران می آید

اهواز- ایرنا- نماینده مقیم سازمان ملل در ایران گفت: یک هیات کارشناسی از ژنو آبان ماه امسال برای بررسی مشکلات رودخانه کارون به ایران و اهواز سفر می کند.

به منظور نظارت بر اجرای طرح افزایش کارایی موتورخانه ها شرکتهای ناظر بازرسی صحه گذاری ارزیابی می شوند

شناسایی و ارزیابی کیفی شرکتهای ناظر بازرسی صحه گذاری طرح افزایش کارایی موتورخانه های موجود در کشور از سوی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت به صورت الکترونیکی انجام می شود.

افزایش کیفیت سوخت علت اصلی بهبود آلودگی هوا در کلانشهرهاست

طی سال گذشته همه شهرهای بزرگ کشور به یک نسبت وضع هوای بهتری را تجربه کردند که علت اصلی آن اصلاح و ارتقای کیفیت سوخت بنزین و گازوییل، حذف بنزین پتروشیمی و ارتقای استاندارد خودرو بود.

بازپرداخت ٧,٥ میلیارد دلاری به سرمایه گذاران طرح توسعه حمل و نقل ریلی

میزان تجمعی بازپرداخت به سرمایه گذاران این طرح تا سال ١٤٠٢، حداکثر ٧,٥ میلیارد دلار در سقف تعهدات دولت و یا معادل ریالی آن به نرخ رسمی اعلامی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است.

صرفه جویی در مصرف ٥٤ میلیون لیتر بنزین با جایگزینی CNG در منطقه زنجان

در پنج ماه نخست امسال بیش از٥٤ میلیون مترمکعب گازطبیعی فشرده(سی ان جی) در منطقه زنجان جایگزین بنزین شد. c

امضا تفاهم نامه همکاری شرکت بهینه سازی با مرکز همکاری های فناوری و نواوری ریاست جمهوری

تفاهم نامه همکاری در زمینه بهینه سازی مصرف سوخت و انرژی با هدف توسعه و کاربرد فناوری های انرژی-کارآمد ،تجدید پذیر و کاهنده کربن از طریق بهره گیری از توانمندی های بومی و همکاری های فناورانه امضا کردند.

شناسایی و ارزیابی کیفی تولید و تأمین کنندگان طرح افزایش کارایی موتورخانه ها

شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، تولیدکنندگان و تأمین کنندگان طرح افزایش موتورخانه های موجود در کشور را به صورت الکترونیکی شناسایی و ارزیابی کیفی می کند.

از سوی آژانس بین المللی انرژی گزارش چشم‌انداز انرژی جهان بزودی منتشر می‌ شود

گزارش پیش‌بینی بخش انرژی جهان تا سال ٢٠٤٠، در ماه نوامبر از سوی آژانس بین المللی انرژی منتشر می شود.

آب شیرین کنِ Desolenator با استفاده از انرژی خورشید آب تمیز آشامیدنی در اختیار قرار می دهد

دسولنیتر با استفاده از نورخورشید آب شیرین درست می کند شاید روزی از راه برسد که شیرین کردن آب، راه نجات بخش نواحی دارای کمبود آب سالم بهداشتی جهان باشد،

بازدید سه ساعت «ستاری» به همراه پوتین از نمایشگاه ماکس 2015

معاون رئیس‌جمهور کشورمان، رئیس‌جمهور روسیه را در بازدید از بخش‌های مختلف نمایشگاه هوافضای این کشور همراهی کرد

آب شیرین کن خورشیدی به کمک حادثه دیدگان می آید

در هنگام بروز فجایع و حوادثی نظیر بلایای طبیعی و حوادث مخرب، مهمترین و حیاتی ترین نیاز بازماندگان دسترسی به آب آشامیدنی پاک و تمیز می باشد.

با استفاده از سیستمهای فتوولتائیک مردم می توانند به وزارت نیرو برق بفروشند

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: تاکنون مردم از وزارت نیرو برق خریداری می کردند ولی اکنون می توانند ضمن تأمین برق مصرفی خود، فروشنده برق به وزارت نیرو باشند.

شرکتهای خرده فروش برق، ٤٩٢٠ مگاوات ساعت برق معامله کردند

شرکتهای خرده‌فروش برق از ٢٣ فروردین ماه امسال تاکنون، در ٢٠٥ قرارداد معادل ٤٩٢٠ مگاوات ساعت به ارزش ٢ میلیارد و ٣٤٤ میلیون ریال برق معامله کردند.

کمبود ٤٠٠٠ مگاوات برق مدیریت در بخش عرضه و تقاضا کمبود برق را جبران می‌کند

فاصله توان تولید در کشور تا نیاز مصرف در تابستان سال ١٣٩٤ حداقل معادل ٤٠٠٠ مگاوات است که این کمبود با مدیریت در طرف عرضه و تقاضا از هم‌اکنون قابل جبران است.

ایران می تواند به بزرگترین عرضه کننده گاز طبیعی به اتحادیه اروپا تبدیل شود

مادرید- ایرنا- روزنامه «ال کنفیدنسیال» در گزارشی نوشت: پس از پایان تحریم ها ، ایران می تواند به بزرگترین عرضه کننده گاز طبیعی به اتحادیه اروپا تبدیل شود .

آمادگی سکوهای فازهای 15 و 16 پارس جنوبی برای برداشت 50 میلیون مترمکعب گاز از دریا

ر حال حاضر سکوها و خطوط لوله فاز15 و 16 دارای این توان هستند که با ظرفیت کامل فعالیت کرده و روزانه 50 میلیون مترمکعب گاز را از دریا منتقل کنند.

بخش خصوصی می‌تواند انقلابی در اقتصاد کشور ایجاد کند

در زمان رکود اقتصادی و با توجه به شرائط سیاسی روز کشور بویژه دوران پساتحریم، این بخش خصوصی است که می‌تواند انقلابی در اقتصاد کشور ایجاد کند.

فراخوان شناسایی و ارزیابی کیفی شرکت های سرمایه گذار

مجری طرح افزایش کارایی در 600 هزار موتورخانه موجود کشور (ارزیابی الکترونیکی بر اساس خوداظهاری)

تدبیر برای ایجاد ارزش افزوده از گازهای همراه نفت کمیته مشعل بزودی در وزارت نفت تشکیل می شود

معاون محیط زیست مدیرکل اچ اس یی وزارت نفت از تشکیل کمیته مشعل در وزارت نفت با هدف تعیین سیاستهای مربوط به مدیریت گازهای ارسالی به مشعل خبر داد.

نسل جدید تاکسیهای هیبریدی با استاندارد یورو٥ در تهران

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از رونمایی نسل جدید تاکسیهای هیبریدی با استاندارد یورو٥ در تهران خبر داد.

واحد تصفیه بنزین و تولید گوگرد پالایشگاه آبادان در مدار تولید قرار گرفت

مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: واحدهای GPTU (واحد تصفیه بنزین کت کراکر) و SRU (واحد جدید تولید گوگرد) این پالایشگاه در مدار تولید قرار گرفت.

خط لوله مشترک صادراتی گاز ایران با ترکمنستان احداث می شود

در چارچوب احداث خط جدید صادراتی مشترک گاز ایران با ترکمنستان، شرکت فولاد اکسین خوزستان ورق مورد نیاز این خط لوله سه هزار کیلومتری برای انتقال گاز ایران به اروپا را تامین می کند.

صادرات نفت ایران به یونان از سر گرفته می شود

پایگاه خبری بالکانالیسیس گزارش داد: با رفع تحریم ها ایران دوباره برای فروش نفت خام خود به بازار یونان اقدام خواهد کرد.

واحد تصفیه بنزین و تولید گوگرد پالایشگاه آبادان در مدار تولید قرار گرفت

مدیر عامل شرکت پالایش نفت آبادان گفت: واحدهای GPTU (واحد تصفیه بنزین کت کراکر) و SRU (واحد جدید تولید گوگرد) این پالایشگاه در مدار تولید قرار گرفت.

اندازه‌گیری و صحه‌گذاری صرفه‌جویی انرژی: هزینه اضافی یا ابزاری برای بهبود و عملکرد؟

با تصویب آیین‌نامه اجرایی ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، پای علم و هنری جدید تحت عنوان اندازه‌گیری و صحه‌گذاری M&V)) برای اولین بار به اسناد دولتی باز شد.

ا تغییر سوخت به برق و گاز محقق شد صرفه جویی مصرف ماهانه ١٦٠ هزار لیتر نفت گاز در همدان

تبدیل سوخت مصرفی ١١ واحد صنعتی استان همدان از فرآورده نفتی به گاز و برق،به صرفه جویی ماهانه ١٦٠ هزار لیتر نفت گاز می انجامد.

با اجرای سیستم مدیریت انرژی محقق می شود مصرف انرژی در شرکتهای نفتی بهینه می شود

مدیر برنامه‌ریزی و سیستمها در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت با اشاره به این که اخذ گواهینامه ایزو ٥٠٠٠١ در مجموعه شرکتهای نفتی در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است

لزوم تعیین سبد سوخت در پساتحریم

ورود سرمایه گذاران خارجی به صنعت خودروی کشور در دوران پسا تحریم در حالی محتمل است که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان در شروع تعاملات جدید با آنها ، باید تکلیفی نیز برای سبد سوختی مشخص شود.

دومین آزمون متخصصین اندازه‌گیری و صحه ‌گذاری(ICMVP)

فراز سجده‌ای خاطر نشان کرد: با توجه به نوپا بودن مبحث M&V در کشور ایران، سعی شده است که طراحی دوره‌ها و آزمون‌ها تا حد امکان منطبق بر رویه‌های سازمان ارزیابی کارایی (EVO ) باشد.

لزوم عزم همگانی ایران در ابتدای راه بهینه‌سازی مصرف انرژی

بر این اساس در سال های اخیر هماهنگی بسیار مطلوبی بین دستگاه های اجرایی و قانونگذاری به عمل آمده است. پیش بینی می شود با عملیاتی شدن این برنامه بتوان به مجموعه وسیعی از برنامه های دیگر نیز نایل شد.

با پایش در نحوه توزیع ثبت شد صرفه جویی ٢٣٠ میلیارد تومانی در مصرف گازوییل کرمان

پایشهای مستمر پنح ماهه نخست امسال در نحوه توزیع فرآورده های نفتی، ٢٣٠ میلیارد تومان صرفه جویی را در مصرف گازوییل غیر نیروگاهی منطقه کرمان رقم زده است.

انجام ممیزی انرژی در پالایشگاه تهران به منظور شناسایی فرصتهای صرفه جویی

یکی از ابزارهای سیستم مدیریت انرژی، انجام ممیزیهای انرژی است که این مهم در پالایشگاه تهران مطابق با برنامه ریزی انجام شده قبل از تعمیرات اساسی هر واحد عملیاتی اجرا می‌شود.

با اجرای طرح توسعه حمل و نقل ریلی محقق می شود صرفه جویی ١٣ میلیارد لیتری در مصرف گازوییل

طرح توسعه حمل و نقل ریلی می تواند در مصرف گازوییل به میزان بیش از ١٣ میلیارد لیتر صرفه‌جویی ایجاد کند که به تبع آن آلاینده‌های تولیدی و هزینه‌های اجتماعی ناشی از آن نیز کاهش می یابد.

کاهش شدت انرژی از جمله اولویتهای برنامه ششم توسعه است

معاون برنامه ریزی و نظارت برمنابع هیدرکربوری وزیر نفت با بیان این‌که ایران از جمله کشورهای پرمصرف انرژی در دنیاست، گفت:کاهش شدت انرژی از جمله اولویتهای برنامه ششم توسعه است.

پیشتازی نفت و گاز مارون در بهینه سازی مصرف انرژی

صرفه جویی در مصرف انرژی با اعمال مجموعه ای متعادل از اقدامات قیمتی و غیرقیمتی به منظور کاهش مستمر شاخص شدت انرژی کشور در برنامه های ما نیز گنجانده شده است.

در اولویت برنامه های شرکت بهینه سازی مصرف سوخت قرار گرفت نوسازی ناوگان ترابری مناطق نفتخیز جنوب

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت، از نوسازی ناوگان ترابری شرکت مناطق نفتخیز جنوب در قالب پروژه های اولویت دار این شرکت خبر داد.

فراخوان عمومی شناسایی سرمایه گذاران طرح نوسازی کامیونها

راخوان عمومی شناسایی تولید‌کنندگان و سرمایه گذاران در زمینه طرح نوسازی ٦٥ هزار دستگاه کامیون و کشنده فرسوده بالای ١٠ تن با عمر بالاتر از ٣٥ سال از سوی شرکت بهینه سازی مصرف سوخت اعلام شد.

اسپانیا آماده همکاری در تولید، انتقال و توزیع انرژی با ایران است

تهران - ایرنا - وزیر صنعت ، انرژی و گردشگری اسپانیا از آمادگی کامل این کشور برای همکاری در زمینه های تولید ، انتقال و توزیع انرژی با ایران خبر داد.

کاهش 13 درصدی حجم آب ورودی به مخزن سدهای کشور

وزارت نیرو اعلام کرد: حجم آب ورودی به مخازن سدهای کشور از ابتدای سال آبی جاری تا پایان 13 شهریورماه جاری، 13 درصد درمقایسه با زمان مشابه سال آبی گذشته کاهش یافته است.

مدیرعامل روس نفت: عصر طلایی اوپک گذشت

عصر طلایی اوپک در حفظ تعادل بازار نفت، زمانی به پایان رسید که در نوامبر (آبان) سال گذشته تصمیم گرفت تولید خود را کاهش ندهد تا آشفتگی قیمت ها خاتمه پیدا کند.

کاهش 3 درصدی تلفات برق 10 هزار میلیارد تومان هزینه دارد

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: در حال حاضر میزان تلفات برقی از 15 درصد به 11.3 درصد کاهش پیدا کرده است اما برای رسیدن به عدد مطلوب 8 درصد به 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز داریم.

تفکر زشت اقتصاد نفتی را از جامعه بیرون کنیم

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینکه باید تفکر زشت اقتصاد وابسته به نفت را از جامعه بیرون کنیم، گفت: باید به سمتی گام برداریم که بتوانیم با ایده های خوب در کشور تولید ثروت کنیم.

قائم مقام وزیر نیرو خبر داد: ارتقای بهره وری به دنبال اجرایی شدن طرح فهام

این طرح به عنوان یکی از پروژه‌های وزارت نیرو در راستای اقتصاد مقاومتی است

با اتصال به شبکه برق سراسری مصرف سوخت پالایشگاه تهران بیش از 10 درصد کاهش پیدا می‌کند

پروژه اتصال شبکه برق پالایشگاه تهران به برق سراسری می‌تواند بهره‌وری انرژی را بهبود داده و میزان مصارف سوخت و آب این پالایشگاه را بیش از ١٠ درصد کاهش دهد.

در 10سال گذشته محقق شد صرفه جویی 4 میلیارد لیتری در مصرف بنزین با توقف تولید پیکان

رئیس امور فناوری خودرو در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: صرفه جویی در مصرف بنزین یک دهه پس از پایان تولید خودروی پیکان، بیش از چهار میلیارد لیتر بوده است.

با استفاده از حلال پارسی سول محقق می شود: صرفه جویی و بهره وری اقتصادی در واحدهای پالایشی

استفاده از دانش فنی پارسی سول در واحدهای پالایشی در کاهش مصرف انرژی، پایین آمدن حجم تجهیزات و در نتیجه کاهش هزینه‌های سرمایه گذاری نقش بسزایی دارد.

مدیریت هوشمند انرژی در کشور در انتظار مدل مالی است

طرح فهام توانسته است یک مدل بومی مناسب باشد، چرا که امکان پوشش 32 میلیون مشترک برق را فراهم می‌کند، اما برای اجرای آن نیازمند یک مدل مالی مناسب هستیم.

برای تعویض لوازم خانگی فرسوده، وام بدون بهره ارائه خواهد شد

مجری طرح ‌‌های بهینه ‌‌سازی مصرف در سازمان بهره وری انرژی ایران با اشاره به اقدامات این سازمان برای اصلاح الگوی مصرف انرژی در کشور، از ارائه وام بدون بهره برای تعویض لوازم خانگی فرسوده خبر داد.

نشست زمین حاصل برداشت غیرمجاز آبهای زیرزمینی است

تبریز - ایرنا - معاون آب و آبفای وزیر نیرو در مورد نشست زمین به خاطر کم آبی و برداشت های غیرمجاز آب در تعدادی از استان های کشور هشدار داد.

ایران اسلامی به جرگه تولیدکنندگان کنتور هوشمند برق پیوست

امروز مطالعات به بلوغ و پختگی لازم رسیده و با شرایط کنونی می توان ادعا کرد ایران اسلامی به جرگه 10 کشور سازنده کنتورهای هوشمند برق پیوسته است.

26 فناوری نوین در حوزه آب و فاضلاب در دست اجرا است/ 15سال خشکسالی مستمر در کشور

سال گذشته با تلاش متخصصان داخلی در وزارت نیرو 17 فنآوری جدید در حوزه های آب و فاضلاب و برق مورد استفاده قرار گرفت و هم اکنون 26 فنآوری نوین دیگر در دست اجرا است.

تلاش شرکت های انرژی اسپانیا برای حضور در ایران

«اکونومیا دیخیتال» در گزارشی نوشت، کارشناسان معتقدند توجه به اهمیت ایران در زمینه اکتشاف نفت و گاز اجتناب ناپذیر است و در این راستا شرکت های اسپانیایی می خواهند جایگاهی در این کشور بدست آورند.

تدوین سبد طرح های قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی (1770)

مدیر برنامه ریزی و سیستم‌ها در شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از تدوین سبد طرحهای قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی (1770) از سوی این شرکت خبر داد.

عزم جدی دولت تدبیر و امید برای استانداردکردن خودروها

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بازرسی خطوط تولید و استانداردکردن خودروها و تدوین دستورعملهای لازم برای این موضوع در حال انجام است.

صرفه جویی، ذخیره انرژی برای آینده

انرژی حفظ شده بر اثر صرفه جویی است، به این منظور شرکت بهینه سازی مصرف سوخت با هدف کاهش ٥٠ درصدی شدت انرژی کشور، نقشه راه خود را ترسیم کرده و در حال انجام آن است.

٢٨ میلیون تن معادل نفت خام تا سال ٢٠٢٠ صرفه جویی می شود

اتحادیه اروپا با هدفگذاری توسعه کلکتورهای خورشیدی به ١٤٦ میلیون مترمکعب تا سال ٢٠٢٠

برنامه‌ریزی برای حداکثرسازی کارایی انرژی

برنامه‌ریزی بخش انرژی با رویکرد تامین تقاضای انرژی بر مبنای منابع قابل عرضه هیدروکربوری و حداکثرسازی کارائی انرژی در افقهای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت مدنظر است.

رونمایی از زیرسامانه پیچیده ترین طرح ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید

همزمان با هفته دولت، زیرسامانه طرح افزایش کارایی موتورخانه با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت رونمایی شد.

بهینه سازی مصرف سوخت در کشور شدت می گیرد

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور گفت: با اجرایی شدن تفاهم نامه بهینه سازی مصرف سوخت بهینه سازی در بخش های مختلف شدت می گیرد.

فقر تکنولوژی مانع ورود انرژی خورشیدی به سبد انرژی/ پتانسیل‌های بالقوه ما را به اشتباه نیندازد

اسعدی با بیان اینکه باید تکنولوژی استفاده از انرژی خورشیدی در کشور بومی شود، گفت: برخورداری از ظرفیت خدادادی انرژی خورشید در کشور ما را به اشتباه نیندازد.

نیاز صنعت برق به سرمایه گذاری و تکنولوژی روز / مذاکره با آلمان و کره جنوبی

سید زمان حسینی مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران: صنعت برق یک صنعت سرمایه بر بوده و نیاز به تکنولوژی بالایی دارد.

افق آینده اقتصادی کشور امیدوار کننده است/تلاش دولت برای تک رقمی کردن تورم

تهران – ایرنا- رییس دفتر رییس جمهوری افق آینده اقتصاد کشور را امیدوار کننده دانست و گفت: سیاست های دولت در بخش اقتصاد ادامه دارد و تلاش می کنیم تا پایان دولت یازدهم به نرخ تورم تک رقمی برسیم.

وزیر نفت : مدل جدید قراردادهای نفتی ایران به زودی رونمایی می شود

تهران - ایرنا - بیژن زنگنه وزیر نفت گفت مدل جدیدی برای قراردادها تنظیم شده تا زمینه دسترسی به بازارهای منطقه ای و جهانی و همکاری درازمدت و راهبردی با شرکتهای صاحب نام را فراهم کند.

وزیر نیرو: کمبود تولید آب و برق نداریم

تهران - ایرنا - وزیر نیرو گفت: امسال در تولید آب و برق، کمبود تولید نداشته ایم و با مدیریت مصرف و کاهش تلفات شبکه توزیع، فعالیت ها به خوبی انجام و نیاز مردم برطرف شده است.

رشد سه درصدی مصرف بنزین و کاهش 17 درصدی مصرف گازوییل در سال 94

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، میزان مصرف بنزین سه درصد افزایش و میزان مصرف گازوییل 17 درصد کاهش یافته است.

بازگشت مدیریت هوشمندانه به صنعت نفت کشور در دولت تدبیر و امید

رییس دانشکده مهندسی انرژی و فیزیک و پژوهشکده نفت، گاز و پتروشیمی دانشگاه امیر کبیر، بازگشت مدیریت هوشمندانه را از ویژگی های بارز صنعت نفت در دولت یازدهم عنوان کرد.

برنامه‌ریزی برای حداکثرسازی کارایی انرژی

برنامه‌ریزی بخش انرژی با رویکرد تامین تقاضای انرژی بر مبنای منابع قابل عرضه هیدروکربوری و حداکثرسازی کارائی انرژی در افقهای کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت مدنظر است.

«دو آیین نامه و یک فن» به بهانه اعلام نتایج اولین آزمون کارشناسان اندازه‌گیری و صحه گذاری

روزهای پایانی مرداد برای بهینه سازی و بهره‌وری در کشور روزهای خجسته‌ای بود از این بابت که دو آیین‌نامه که مدتهای مدید اهالی کار بهینه‌سازی را در انتظار گذاشته بودند، ابلاغ شدند.

با توسعه کلکتورهای خورشیدی در اتحادیه اروپا ٢٨ میلیون تن معادل نفت خام تا سال ٢٠٢٠ صرفه جویی می شود

اتحادیه اروپا با هدفگذاری توسعه کلکتورهای خورشیدی به ١٤٦ میلیون مترمکعب تا سال ٢٠٢٠، به دنبال تولید ٧٠ تراوات ساعت انرژی حرارتی است

صدور قبوض نجومی گاز در راه است/ شرایط محاسبه تصاعدی گاز بها

معاون وزیر نفت با تشریح دلایل افزایش بار مالی قبوض گاز به ویژه در استان‌های سردسیر کشور در زمستان، اعلام کرد: مصرف زیاد گاز توسط مشترکان باعث افزایش تصاعدی قیمت این حامل انرژی می شود.

دومین غول نفتی اوپک می‌شویم/ ایران از قطر درپارس جنوبی جلو می‌زند

وزیرنفت با اشاره به ذخیره سازی ۶۰میلیون بشکه میعانات گازی ایران، از تبدیل ایران به دومین کشور بزرگترین تولیدکننده نفت در اوپک دردوران پساتحریم خبردادوگفت: ایران به‌زودی ازقطر در پارس جنوبی جلو می‌زند.

مزارع جدید برق بادی ایران به بهره‌برداری رسید

مدیرعامل توانیر از راه اندازی بیش از سه هزار و ۵۸۰ طرح جدید برقی در هفته دولت خبر داد و گفت: مزارع جدید برق بادی ایران در سواحل دریای خزر به بهره برداری رسید.

وزیر نیرو: ساماندهی فاینانس خط دوم انتقال آب به یزد حیاتی است

یزد - ایرنا - وزیر نیرو گفت: ساماندهی فاینانس (اخذ تسهیلات میان مدت) خط دوم انتقال آب به استان یزد بسیار حیاتی و مهم است.

کارشناس انرژی: بازار نفت با مازاد عرضه روبرو است/ ایجاد توازن نیازمند اقدام اوپک است

تهران- ایرنا- یک کارشناس نفت و انرژی تأکید کرد که مازاد عرضه موجود در بازار، دلیل اصلی کاهش قیمت نفت است و گزینه اصلی برای ایجاد توازن در بازار، اقدام اوپک است.

رونمایی از زیرسامانه پیچیده ترین طرح ماده ١٢ قانون رفع موانع تولید

همزمان با هفته دولت، زیرسامانه طرح افزایش کارایی موتورخانه با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت رونمایی شد.

تفاهمنامه میان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و مناطق نفتخیز جنوب

همزمان با هفته دولت، تفاهمنامه همکاری در زمینه بهینه سازی مصرف و مدیریت انرژی میان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب امضا شد.

امضای تفاهمنامه همکاری میان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و استانداری خوزستان

همزمان با هفته دولت، تفاهمنامه همکاری در زمینه بهینه سازی مصرف سوخت و مدیریت انرژی بین شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و استانداری خوزستان امضا شد.

روند بهینه سازی مصرف سوخت در کشور شدت می گیرد

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور گفت : با اجرایی شدن تفاهم نامه بهینه سازی مصرف سوخت روند بهینه سازی در بخش های مختلف شدت می گیرد.

50 درصد انرژی در ساختمان های عمومی تلف می شود

معاون دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه 40 درصد انرژی کشور در ساختمان ها به مصرف می رسد، گفت: 50 درصد از این میزان در ساختمان های عمومی و به روش های مختلف تلف می شود.

سرمایه گذاری بخش خصوصی برای احداث نیروگاه ها در کشور

همدان- ایرنا- مدیرعامل سازمان توسعه برق ایران گفت: سرمایه گذاری های جدیدی برای احداث نیروگاه ها توسط بخش خصوصی اعمال می شود.

ثبت نام سرمایه گذاران طرح افزایش کارایی موتورخانه ها

مدیر برنامه ریزی و سیستمهای شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از شروع ثبت نام سرمایه گذاران طرح افزایش ٦٠٠ هزار موتورخانه موجود در کشور از هفته نخست شهریور ماه خبر داد.

طرح انقلابی با هدف کاهش ٣٠ درصدی در مصرف گازوییل

سامانه هوشمند سوخت برای اجرای طرح جدید توزیع گازوییل ارتقا می یابد

صنایع چه میزان هزینه انرژی می‌کنند؟

میزان هزینه مصرف انرژی در صنعت سیمان، آهک و گچ در مقایسه با سایر صنایع انرژی بر بیشتر و معادل 0.18 است

معاون امور بندری بندر چابهار:حذف یارانه سوخت قاچاق به وسیله لنج‌ها را کاهش داده است

معاون امور بندری بندر چابهار اعلام کرد: پس از کنار رفتن یارانه سوخت بخش قابل توجهی از قاچاق مواد سوختی از سوی شناورها کاهش یافته است.

افزایش 13.7 درصدی مصرف سوخت پاک در نیروگاه های کشور

تحلیل و بررسی مصارف سوخت نیروگاه های کشور حاکیست که مصرف گاز طبیعی (سوخت پاک) در چهار ماه و نیم ابتدایی سال نسبت به مدت زمان مشابه پارسال 13.7 درصد افزایش یافته است.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به انجمن بهينه‌سازی مصرف انرژی ايران می‌باشد.