اخبار حوزه انرژی در دی سال 1394

ایران دقیق ترین قوانین را در حوزه بهینه سازی انرژی دارد

دکتر امید شاکری رئیس پژوهش و فناوری شرکت بهینه سازی مصرف سوخت: از نظر تعدد قوانین و استانداردها ایران از کشورهای سرآمد دنیا محسوب می شود.

مهندس سیفی : اصلاح الگوی مصرف و افزایش بهره وری انرژی در پساتحریم

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت گفت: باید در دوران گذار از تحریم به توسعه، با سرلوحه قراردادن مولفه های اقتصاد مقاومتی، اصلاح الگوی مصرف و افزایش بهره وری انرژی را بیش از پیش در دستور کار قرار دهیم

مدیرعامل شرکت راه آهن :با گسترش شبکه ریلی کشور شدت مصرف انرژی در حمل و نقل ریلی ۷ برابر کاهش می یابد

مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: با سرمایه گذاری و اجرای طرحهای بهینه سازی در بخش حمل و نقل، می توان شاهد کاهش شدت مصرف انرژی به یک هفتم کنونی باشیم.

روحانی: برجام سرانجامِ مقاومت،تدبیر و ارادۀ ملتی مخالف جنگ و خشونت است

خدای منان را بر این نعمت بزرگ سپاس می گویم و در مقابل عظمت شما ملت صبور سر تعظیم فرود می آورم.

سیاستهای اقتصاد مقاومتی در پساتحریم سرلوحه کارها خواهد بود

معاون وزیر نفت گفت: باید از فرصت پساتحریم به بهترین شکل ممکن برای مدیریت بهینه زمان و منابع، جذب سرمایه گذاریهای خارجی، انتقال دانش و فناوری و ارتقای بیش از پیش توان داخلی کشور استفاده کنیم.

وزیر نفت: دیپلماتهای کشور کاری کردند کارستان

وزیر نفت ضمن قدردانی از مقام معظم رهبری به دلیل کسب موفقیت بزرگ در عرصه دیپلماسی کشور، گفت: کار دیپلماتهای ایران در تاریخ یکصد سال اخیر دیپلماسی کشور، بی سابقه بوده است.

وزارت نیرو از طرح های کاهش مصرف انرژی حمایت می کند

طرح کم کردن اتلاف برق در روشنایی معابر و تعویض لوازم خانگی برای کاهش مصرف انرژی دارای اولویت است و فرصت هایی را در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهد.

مصرف گاز خانگی ۳ برابر مصرف انرژی در بخش حمل و نقل است

دبیر شورای عالی مناطق آزاد تجاری گفت: یک مترکعب گاز طبیعی از نظر ارزش حرارتی معادل یک لیتر فرآورده نفتی بوده، در نتیجه گاز ناشی از مصرف خانگی سه برابر مصرف انرژی در حمل و نقل است.

جزئیات سناریوی ۲۰۰ میلیارد دلاری وزارت نفت برای جذب سرمایه

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس افخم زروانی در حاشیه دوازدهمین نمایشگاه انرژی کیش در جمع خبرنگاران جزییات نحوه جذب ۲۰۰ میلیارد دلار سرمایه در وزارت نفت در پنج سال آینده را تشریح کرد.

بزرگترین نیروگاه خورشیدی جهان با مشارکت آلمان در اصفهان راه اندازی می شود

آلمان تجربه ای غنی در تولید انرژی های پاک دارد و علاقه مند است تا این فناوری را در تمامی جهان عرضه کند.

معاون رییس جمهور مطرح کرد: اولویتهای استفاده از انرژی پاک در سبد انرژی کشور

مقایسه سرانه مصرف نهایی انرژی ایران به تفکیک حاملهای انرژی با مقیاس جهانی نشان می‌دهد که سرانه مصرف گاز طبیعی و نفت خام و فرآورده‌های نفتی چند برابر متوسط مصرف سرانه جهانی است.

برنامه ششم و بهره‌وری انرژی

برنامه‌ریزی به‌عنوان یکی از ابزارهای نیل به اهداف بزرگ و چشم‌اندازهای آینده است.

زنگنه در آستانه افتتاح فازهای ١٥ و ١٦ خبرداد کاهش مصرف سوخت مایع نیروگاههای کشور به زیر ٢٠ درصد

وزیر نفت با اشاره به مصرف ٤٦ درصدی سوخت مایع در نیروگاههای کشور گفت: هم اکنون با توجه به افزایش ظرفیت تولید گاز پیش بینی می شود امسال این میزان به کمتر از ٢٠ درصد برسد.

بایدها و نبایدهای تولید موتورسیکلت‌های کاربراتوری در کشور

در حال حاضر موتورسیکلت‌های تولیدی کشور به طور عمده از کاربراتور استفاده می‌کنند و بدلیل تکنولوژی قدیمی به کار رفته در مدل 125 موجود میزان آلایندگی هر موتورسیکلت 4 تا 8 برابر یک خودرو برآورد می شود .

افق روشن انرژی خورشیدی در آینده

پیش‌بینی‌هایی صورت گرفته در خصوص انرژی خورشیدی بیانگر این است که این انرژی در تمام جهان مورد توجه قرار گرفته است و در آینده نیز نقش آن پررنگ‌تر خواهد شد.

٩٠هزار تاکسی فرسوده از رده خارج می شوند نوسازی ٣٠ هزار تاکسی فرسوده بزودی آغاز می شود

بانک ملت در همکاری با ایرانخودرو، تامین تسهیلات نوسازی٣٠ هزار خودرو فرسوده را بر عهده گرفت.

طراحی سامانه به سما، تکلیفی مصوب برای شرکت بهینه سازی مصرف سوخت

شرکت بهینه سازی مصرف سوخت به دنبال ثبت سامانه به سما در نظام صنفی شورای عالی انفورماتیک کشور به نام این شرکت است.

معاون وزیر نفت: کشورهای حاشیه خلیج فارس نمی‌توانستند یک هفته تحریم‌ها را که بر ما اعمال شد تحمل کنند

در زمان تحریم درصدد بودن که ما از استعدادهای بین‌الملل محروم شویم : هیچ‌یک از کشورهای خلیج‌فارس نمی‌توانست یک هفته تحریم‌هایی را که علیه ما اعمال شد تحمل کنند.

آمارهای تکان‌دهنده وزارت نفت از مصرف سوخت خودروها در ایران

اروپایی‌ها با این که چهار برابر ایرانی‌ها از وسایل نقلیه موتوری استفاده می‌کنند، اما خودروهایشان یک سوم ایرانی‌ها محیط زیست را آلوده می‌کند و سرانه مصرفشان هم ٦١ لیتر کمتر است.

تایید آلایندگی ساختمان‌های بلند از سوی شورای‌عالی شهرسازی و معماری

به گزارش ایسنا، شورای عالی شهرسازی و معماری نظر نهایی خود درباره نقش ساختمان‌های و بناهای بلند در جلوگیری از تردد باد در کریدور هوایی تهران را اعلام کرد.

ممنوعیت تولید موتوسیکلتهای کاربراتوری از مهرماه ٩٥

توقف تولید موتوسیکلت کاربراتوری از یکم مهرماه ١٣٩٥ به تصویب کارگروه ملی مقابله با آلودگی هوا رسید.

رخدادهای اخیر منطقه در طرح های وزارت نیرو در کشورهای همسایه اثری ندارد

تهران- ایرنا- معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو گفت: تنش ایجاد شده در روابط ایران و عربستان، پروژه های آبی و برقی کشورمان در کشورهای همجوار و منطقه را تحت تاثیر قرار نمی دهد.

مدیرعامل شرکت سنگاپوری: منتظر لغو تحریم های ایران برای حضور در صنعت پتروشیمی هستیم

لغو تحریم ها به معنی فراهم شدن یک فرصت بی نظیر برای توسعه صنعت پتروشیمی در ایران است، گفت: برای حضور در این صنعت پر مزیت، منتظر لغو تحریم ها هستیم.

تا سال 99 میزان مصرف انرژی در کشور باید 50درصد کاهش یابد

طبق پیش بینی برنامه ششم توسعه تا سال 99 باید میزان مصرف انرژی در کشور 50 درصد کاهش یابد، در غیر این صورت رشد اقتصادی محقق نمی شود.

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران گفت: قیمت حاملهای انرژی باید واقعی شود

عضو کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران گفت: اقتصاد انرژی ایران باید متحول شود تا تولید ثروت در این بخش به حداکثر برسد.

چیت چیان:بخش حمل و نقل مهمترین منبع آلودگی شهرهای بزرگ است

وزیر نیرو ضمن تکذیب برخی ادعاها مبنی براینکه فعالیت واحد های تحت پوشش این وزارتخانه به عنوان دومین منبع آلایندگی شهرها محسوب می شوند ، تصریح کرد: بخش حمل و نقل مهمترین منبع آلودگی شهرهای بزرگ است.

خواست افغانستان برای واردات سالیانه 1.2 میلیون تن محصولات نفتی از ایران

تهران- ایرنا- وزیر نفت از اعلام آمادگی افغانستان برای خرید سالیانه یک میلیون تن گازوییل و ٢٠٠ هزار تن ال.پی.جی (گاز مایع) از ایران و تداوم رایزنی ها برای تعیین قیمت این محصولات خبر داد.

ایران، میعانات گازی ذخیره شده روی آب را می فروشد

تهران- ایرنا- مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد برخی گفت و گوها برای فروش میعانات گازی ایران که اکنون روی آب ذخیره شده، در آستانه امضای قرارداد است.

مشاور وزیر نفت: شدت مصرف انرژی ایران ٣ برابر میانگین جهانی است

رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران عنوان کرد: شدت مصرف انرژی در کشور سه برابر بیشتر از میانگین دنیاست.

صرفه جویی انرژی کنید!

راه های زیادی برای کاهش مصرف انرژی وجود دارند و غالبأ برای این کار نیاز به تغییرات کوچکی است. ببینید که تا چه اندازه آسان است.

سبد انرژی جهان در معرض تغییرات بی سابقه است

شمار فزاینده ای از کشورها با دادن یارانه، از تولید انرژی های پاک حمایت می کنند و این سیاست، چالش زا و مستلزم تغییراتی در بازارهای انرژی است.

تشکیل وزارت خانه انرژی، امید کاهش شدت انرژی کشور

صرف نظر از این پیشنهاد و چگونگی ادغام بخش های مختلف وزارتخانه ها با وزارت نفت، ضروری است به منافع و معایب تشکیل این وزارتخانه که سال های پیش نیز طرح تشکیل آن مطرح بوده است توجه شود.

بهبود سوخت موتورهای دیزل با مخلوط اتانول و گازوئیل

درسالهای اخیر دستیابی به روشهایی که به کاهش آلایندگی منجر شود و خطرات زیست محیطی کمتری را باعث شود، یکی از مهمترین اولویتهای مراکز تحقیقاتی و پژوهشی بوده است.

اجرای طرح افزایش کارایی موتورخانه ها ی کشور راهکار کاهش آلایندگی کلانشهرها

توجه نکردن به بهینه‌سازی موتورخانه‌ها، آنها را به یکی از منابع عمده تولید آلایندگی در کلانشهرهای کشور بدل کرده که هر واحد آن می‌تواند سالانه ٥٠ تن آلاینده تولید کند

لیبراسیون:تنش میان آمریکا وکشورهای عرب برسرقیمت نفت به بحران نزدیک می شود

اگرچه تولید بیش ازحد طلای سیاه باعث کاهش قیمت ها می شود واین برای مصرف کنندگان مثبت است ولی درعین حال باعث تنش میان آمریکا وکشورهای منطقه خلیج فارس شده ومی تواند به یک بحران بزرگ تبدیل شود.

بهای نفت در سه ماهه نخستین سال 2016 کاهش خواهد یافت

تهران - ایرنا - مدیرعامل شرکت بریتیش پترولیوم پیش بینی کرد روند نزولی قیمت جهانی نفت در سه ماهه ابتدایی سال 2016 ادامه خواهد یافت اما پس از آن، بهای نفت به ثبات خواهد رسید.

تاکید معاون اول رئیس جمهوری بر لزوم استفاده از انرژی های تجدید پذیر

اسحاق جهانگیری:اهمیت و ضرورت حفاظت از محیط زیست، بر برنامه ریزی برای استفاده از انرژی های تجدید پذیر به عنوان یکی از راهکارهای قابل توجه در مقابله با آلودگی هوا تاکید کرد.

راهکارهای سخنگوی فراکسیون محیط زیست برای رفع آلودگی هوا

سید موید حسینی صدر اظهار کرد: اقدامات مربوط به حل معضل آلودگی هوا سه دسته کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت را شامل می‌شود.

تصمیمات فوری و کوتاه‌مدت دولت برای کاهش آلودگی هوا

رییس‌ جمهور با تأکید بر لزوم تلاش برای رفع کامل نگرانی مردم در خصوص آلودگی هوا، اعلام کرد که در هیات دولت برای رفع آلودگی هوا تصمیمات فوری و کوتاه‌مدت اتخاذ شد

با اجرای طرح ملی جایگزینی 140000 تاکسی فرسوده: کلان شهرها نفس می کشند

خودروهای عمومی فرسوده سهم بالایی در آلودگی هوا دارند که با از رده خارج کردن تاکسیهای فرسوده و نوسازی ناوگان تاکسیرانی می توان نقش موثری در کاهش انتشار آلاینده ها در کلانشهرها داشت.

رئیس کمیسیون محیط زیست شورای شهر تهران:موتوسیکلت کاربراتوری٨ برابر یک خودرو یورو٢ آلایندگی دارد

دستگاههای مربوطه باید در مورد پلاک گذاری موتوسیکلتهای کاربراتوری پاسخگو باشند و در این مورد بازنگری کنند.

قیمت نفت سنگین صادراتی ایران 10 درصد کاهش یافت

تهران- ایرنا- قیمت نفت خام سنگین ایران با کاهش حدود 10 درصدی به ٢٩ دلار و ٤ سنت برای هر بشکه رسید.

اختصاص ٤٠ درصد سبد انرژی خودروها به سی ان جی

روزانه نزدیک به دو میلیون مترمکعب سی ان جی در ١٥٤ جایگاه استان آذربایجان شرقی توزیع می شود.

موتورخانه ها، از منابع عمده آلودگی هوای کلانشهرها

توجه نکردن به بهینه سازی موتورخانه ها، آنها را به یکی از منابع عمده تولید آلایندگی در کلانشهرهای کشور بدل کرده که هر واحد آن می تواند سالانه ٥٠ تن آلاینده تولید کند.

پنج گام کسب و کار بسوی جهان کم‌کربن

همگام با مذاکرات حساس جهانی در خصوص تغییر اقلیم، پنچ روشی که شرکت BP از آنها به عنوان بخشی از کسب و کار خود و در راستای مدیریت چالش تغییر اقلیم استفاده می‌کند، در اینجا معرفی می‌شوند.

جمع آوری دیگ ومشعلهای موجود ونصب بویلرهای چگالشی پربازده در15ساختمان تابعه شرکت ملی نفت ایران.فاز1

شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در نظر دارد موضوع مشروحه ذیل را از طریق مناقصه عمومی‌دو مرحله ای به اشخاص حقوقی واجد شرایط واگذار نماید.

قائم مقام وزیر نیرو: این وزارتخانه عشق سدسازی ندارد

در حالی که بر اساس اعلام مقام های شرکت مدیریت منابع آب ایران هم اکنون 113 سد در کشور در حال ساخت است، قائم مقام وزیر نیرو می گوید این وزارتخانه عشق سد سازی ندارد.

بنزین وارداتی غیراستاندارد مرجوع می شود / آزمایشگاه های آلمان مرجع کنترل کیفی

منتقدان ادعا می کنند ، بنزین تولیدی و وارداتی در کشور از استانداردهای لازم برخوردار نیست و هوای آلوده کلان شهرها در این روزها ، ناشی از سوخت بنزین غیراستاندارد است .

آلمانی ها در چهارمحال وبختیاری نیروگاه بادی می سازند

سرپرست دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری و مشاور استاندار چهارمحال وبختیاری در امور اجرایی و سرمایه گذاری از ساخت نیروگاه بادی در روستای شوراب کبیر شهرستان سامان توسط سرمایه گذاران آلمانی خبرداد.
کليه حقوق مادی و معنوی اين سايت متعلق به انجمن بهينه‌سازی مصرف انرژی ايران می‌باشد.